Земля

У мурах під час ходьби «відключається» мозок

Мурахи – працьовиті комахи, але не здатні вирішувати кілька завдань одночасно. Дослідження показали, що під час руху вони змушені «відключати» свій мозок.

bc7608581bcab358f86555b28aaaa301

Як пише Science News, об’єктом дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Royal Society Open Science, стали дрібні жовтувато-бурі мурахи Temnothorax albipennis, що мешкають на території Європи. Життєві фази робочих мурашок, що включають активну діяльність і відпочинок, чергуються між собою. Намітивши нову територію для освоєння, мураха залишає хімічне «повідомлення» побратимам, а сам рухається в дорогу. Випускаючи мурах по одному в спеціальний вольєр, вчені спробували з’ясувати, як впливає на шлях комахи інформація, залишена попередньою мурахою.

У результаті з’ясувалося, що мураха здатний обробляти залишений попередником слід тільки під час паузи в русі – привалу. У ході руху ж він на нього не реагує. На підставі отриманих даних вчені вивели математичну модель руху мурашки, яка залежить від довжини його кінцівок. Що стосується мозку комахи, дослідники впевнені, що під час руху він не працює.

«Перестаючи думати на ходу, мураха зберігає енергію», – резюмували вчені.
Нагадаємо, раніше дослідники з’ясували, що мурахи володіють найбільшим у світі мозком серед комах у співвідношенні з розмірами тіла. Мозок мурашки становить четверту частину маси його тіла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button