Всесвіт

Вертоліт НАСА пролетить над поверхнею Марса (відео)

Вертоліт НАСА пролетить над поверхнею Марса. Якщо цей політ вдасться, дослідники зможуть отримати найбільш детальні знімки планети.

Вертоліт НАСА Ingenuity разом з марсоходом Perseverance подолає 505 млн км міжпланетного простору, щоб дістатися до Марса. Тепер дослідники, які працюють над польотом, офіційно заявили, що вони придумали технічне рішення для проєктування останніх кількох кілометрів перед посадкою.

Апарат пролетить через розріджену атмосферу Марса і зробить знімки Червоної планети з висоти менше 5 км.

«Я скажу вам те, що мене найбільше радує, — це готовність спостерігати за польотом гелікоптера в інший світ», — зазначив директор НАСА Джим Брайденстайн.

Дослідники НАСА відзначають, що політ вертольота над поверхнею Марса — це дуже складне завдання. В першу чергу це пов’язано з тим, що на небесному тілі розряджена атмосфера, тому їм буде важко створювати підйомну силу для пристрою.

Вчені додали, що складність такого польоту можна порівняти з тим, як пристрій буде рухатися на висоті близько 30 тис. м над поверхнею. Це в два рази вище, ніж висота польотів реактивних лайнерів. При цьому тяжіння на Марсі в три рази менше — дослідники хочуть використати це на свою користь.

Якщо політ визнають успішним, то у дослідників з’явиться ще один спосіб отримання фотографій з Марса та інших планет Сонячної системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button