Всесвіт

Подивіться, як “Вебб” і “Хаббл” сфотографували одну і ту ж галактику

НАСА і Європейське космічне агентство опублікували новітнє зображення, зроблене космічним телескопом «Джеймс Вебб».

Космічні агентства США і Європи оприлюднили останнє зображення з космічної інфрачервоної обсерваторії вартістю $10 млрд. На фото видно галактика Колеса Воза. У НАСА відзначили, що воно дозволяє «заглянути в минуле і майбутнє галактики одночасно». Нові зображення дають безпрецедентне уявлення про еволюцію цього конкретного регіону космосу. Галактика розташована приблизно в 500 млн світлових років від нас в сузір’ї Скульптора.

На зображенні видно нові деталі зореутворення, а також чорна діра в центрі Колеса Воза. Все завдяки потужним інфрачервоним приладам “Вебба”.

На новому зображенні видно не тільки Колесо Воза, а й дві менші галактики. Також все більш дрібні об’єкти на задньому плані є галактиками.

Фото: NASA, ESA, CSA, STScI

Подібність галактики з колесом воза з’явилося в результаті стародавнього зіткнення між нею і меншою галактикою. У Колеса Воза є два кільця – яскраве внутрішнє і зовнішнє барвисте. “Обидва розширюються назовні від центру зіткнення, як брижі в ставку після того, як в нього кинутий камінь», — відзначили НАСА в блозі.

Такий тип “кільцевої галактики” з його унікальними характеристиками зустрічається набагато рідше, ніж спіральні галактики, такі як Чумацький Шлях.

Фото “Вебба “також порівняли зі старими знімками»Хаббла”. Камера ближнього інфрачервоного діапазону “Джеймса Вебба” (NIRCam) має унікальну здатність дивитися крізь космічний пил, яка приховує більшу частину деталей на більш ранньому зображенні телескопа-ветерана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button