Всесвіт

НАСА показало фото галактики з яскравим центром і масивною чорною дірою (фото)

На сайті космічного телескопа «Хаббл» опублікований новий знімок. На фотографії зображена галактика NGC 1097.

На новому детальному зображенні “Хаббла” показано серце спіральної галактики з перемичкою, яка називається NGC 1097. Вона знаходиться приблизно в 48 млн світлових років від Землі в сузір’ї Піч. На знімку зображена складна павутина зірок в центрі NGC 1097, а також довгі нитки пилу, які виділені темно-червоним кольором.

Вона належить до класу сейфертівських галактик, з її ядра вириваються потужні релятивістські струмені. Чорна діра в центрі сформувала масштабне кільце з районів зореутворення діаметром близько півтора кілопарсека, що складається з щільних хмар пилу і газу і молодих зірок. Завдяки цьому центр NGC 1097 світиться дуже яскраво.

Детально показати структуру галактики вдалося завдяки двом приладам на космічному телескопі “Хаббл”: ширококутній камері 3 (Wide Field Camera 3, WFC3) і вдосконаленій камері для оглядів (dvanced Camera for Surveys, ACS).

Нагадаємо “ширококутна камера 3” – камера для спостережень у широкому діапазоні хвиль. Це останній і найбільш технологічно досконалий прилад на космічному телескопі “Хаббл” для отримання зображень на видимому, ближньому інфрачервоному і ближньому і середньому ультрафіолетовому ділянках електромагнітного спектра.

Цей об’єкт входить в число перерахованих в оригінальній редакції “Нового загального каталогу”, а також включений в атлас пекулярних галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button