Різне

Вибір мікрохвильової печі. Яка мікрохвильовка краще?

Мікрохвильова піч (у побуті звана «мікрохвильовкою») користується високим попитом у сучасних домогосподарок. З її допомогою можна не тільки швидко розігріти їжу, але й приготувати корисне і смачне блюдо. Агрегат належить до вбудовуваної побутової техніки, але може виступати і соло. Яку мікрохвильовку краще вибрати? Сьогодні в магазинах представлені моделі, принцип роботи яких побудований на застосуванні:

  1. мікрохвилі,
  2. мікрохвиль і гриля,
  3. мікрохвиль,гриля і конвекції

Яку мікрохвильову піч вибрати?

Тільки мікрохвилі
Моделі, що працюють виключно від мікрохвиль, дозволяють в основному розігрівати їжу або готувати прості страви типу гарячих бутербродів. В якості розігріваючого засобу мікрохвильовка – найкращий інструмент. Вам не буде потрібно додавати зайве масло для розігріву, адже цей чудовий прилад розігріває рідину всередині продукту. Картопляне пюре і плов будуть пахнути свіжістю, неначе їх тільки що приготували.

Мікрохвилі плюс гриль
Але якщо вам хочеться кулінарного розмаїття, необхідно вибрати мікрохвильовку, оснащену грилем або конвекційним обладнанням. Який варіант краще вибрати? Виробники випускають два типи гриля: кварцовий і ТЕНовий.

Гриль кварцового типу знаходиться у верхній частині печі. Він володіє більш компактними габаритами (порівняно з теновими аналогами). Робоча камера такої мікрохвильової печі здатна вмістити значний обсяг кулінарних інгредієнтів. Важливим плюсом для господинь є простий догляд за цим видом мікроволновкок, інше хороше їх якість – швидкий набір потужності. Однак цей варіант і обходиться дорожче.

ТЕНовий гриль. Нагрівальна спіраль може розташовуватися як у верхній, так і в нижній частині робочої камери. Дана конструкція дозволяє здійснювати рівномірне прогрівання продуктів, а також сприяє утворенню апетитної хрусткої скоринки. Існує ряд моделей, де гриль легко змінює своє положення з горизонтального на вертикальне. Такі мікрохвильовки коштують дешевше і в цьому їх незаперечна перевага.

Функція конвекції

Це вибір гурманів і кулінарів. Моделі печей з грилем і функцією конвекції допомагають створювати витвори кулінарного мистецтва. Обираючи таку мікрохвильову піч, ви зможете готувати п’ятьма способами:

  • За допомогою мікрохвиль
  • Використовуючи гриль
  • Комбінуючи поєднання того й іншого
  • Використовуючи гриль і конвекцію
  • Поєднуючи мікрохвилі і конвекцію

Для мікрохвильовок з конвекцією характерна наявність нагрівального елемента і вентилятора. Останній рівномірно розподіляє потік нагрітого повітря по всій робочій камері. Створюється ефект духовки, але при цьому повітря в приміщенні не нагрівається. Така мікрохвильова піч (за наявності на кухні кавоварки і електрочайника), дозволяє господарці повністю відмовитися від габаритної духової шафи і варильної панелі. Це зручно, якщо кухня не відрізняється великими розмірами. Але всякий комфорт вимагає вкладення коштів. Конструкції з конвекцією коштують дорожче простих мікрохвильовок.

Яке вибрати управління?

Управління мікрохвильовою піччю має бути зручним для вас. Воно може бути механічним або сенсорним,   мають різні види управління. При механічному способі потужність випромінювання хвиль і показання таймера регулюються поворотом двох ручок, розташованих на передній панелі.

Сенсорне управління нагадує собою кнопкове. Відмінність полягає в повністю втоплених в панель кнопках, активувати які досить одним легким дотиком. Останнім часом все більшої популярності набуває електронне управління. Робота будується за принципом «кнопок менше, функцій більше». Вибираючи вид управління, визначайтеся між простотою механіки і технологічністю електроніки.

Покриття стін робочої камери, особливості догляду за поверхнею

Найпоширеніше з покриттів робочої камери – емаль. Доглядати за таким покриттям досить легко: після приготування їжі стінки камери необхідно протирати м’якою вологою тканиною. Недоліком є нестійкість емалі до подряпин, що виникають внаслідок експлуатації виробу. Камера з нержавіючої сталі виглядає привабливо, витримує високі температури і досить міцна. Але вимагає ретельного догляду: для очищення поверхні від жиру потрібно використовувати спеціальні засоби. Практично неможливо пошкодити камеру з керамічним покриттям. Стінки легко миються м’якою губкою або серветкою. Однак вартість печей з таким покриттям досить висока. Крім того, перегрівати камеру не рекомендується: від цього на поверхні утворюються мікротріщини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button