Відео

Відео сходження лавини на Евересті, що забрала життя 84 альпіністів 26 квітня

В Інтернеті з’явився відеозапис сходження лавини на Евересті, яка забрала життя 84 альпіністів 26 квітня. На страшних кадрах відображений момент втечі мандрівників від снігової стихії, а також їх спроби допомогти один одному звільнитися від снігового полону.

Втомлені і замерзлі мандрівники, з ніг до голови покриті снігом, незважаючи на ні що намагаються боротися з наслідками сходження лавини, хоча їхні намети разом з усім оснащенням перебувають під товстим шаром сніжної мантії.

Причиною стихійного лиха на Евересті став нищівний землетрус, що стався в Непалі 26 квітня. Сила підземних поштовхів досягала 7,9 бала за шкалою Ріхтера. Як заявили фахівці, цей землетрус став найпотужнішою природною катастрофою подібного роду, що сталася в країні за останні 80 років. Кількість жертв трагедії перевищило 3600 тисячі чоловік.

Пізніше стало відомо, що серед загиблих був топ-менеджер Google Даніель Фредінбург. Решта альпіністи, які перебували в його компанії, отримали серйозні травми. Загиблий британець називав себе “шукачем пригод, винахідником і енергійним інженером”. Альпінізм був його хобі.

Влада Непалу ввела режим надзвичайного стану в постраждалих від землетрусу регіонах країни. На даний момент в двох базових таборах Евересту знаходяться більше 150 альпіністів, які очікують евакуації після сходу лавини.

Представники непальського МНС активізували рятувальну операцію, скерували туди вертольоти і кілька команд медиків. Рятувальникам вдалося доставити до місця трагедії в цілому 11 тонн провізії і ліків.

Відлуння поштовхів досягли північно-східних штатів Індії, М’янми і республіки Бангладеш. В Індії кількість жертв землетрусу перевищила 50 осіб.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button