Відео

Відео: як буде виглядати Земля, якщо всі її водойми висохнуть

Вчений-планетолог опублікував анімовану модель Землі, яка демонструє плавне зникнення всіх морів і океанів планети.

Анімована модель Землі осушила всі водойми / © NASA

Вчений Джеймс О’Донохью опублікував анімовану модель Землі, яка показує, як по мірі обміління всіх морів, океанів і річок оголюється прихований водою ландшафт планети.

О’Донохью — колишній співробітник NASA, тепер працює в Японському агентстві аерокосмічних досліджень (JAXA). У своїй роботі він використовував ролик NASA від 2008 року, який створив фізик і аніматор Хорас Мітчелл, доповнив його, оновив і додав лічильник, що показує зниження рівня Світового океану: на відео вода йде, оголюючи невидимі нам ділянки морського дна і надр — у тому числі континентальні шельфи, спуски і підйоми.

«Я уповільнив відео, щоб показати, як на перших десятках метрів нижче рівня моря миттєво відкривається безліч підводних ландшафтів. <…> З-за останнього льодовикового періоду частина води океану виявилася замкненою у вигляді льоду на полюсах планети. <…> До цього існували сухопутні мости, які дозволяли людям мігрувати, а коли льодовиковий період закінчився, вода закрила їх», — пояснив О’Донохью.


Анімована модель Землі, показує обміління всіх її водойм

Модель, зокрема, демонструє, як оголюється Серединно-океанічний хребет, розташований в центральних частинах океанів і тягнеться на 70 тисяч кілометрів в довжину, коли водойми висихають до позначки 3000 метрів нижче рівня моря.

Потім, коли лічильник показує шість тисяч метрів нижче рівня моря, зникає велика частина всіх океанів. Протягом ще декількох тисяч метрів на Землі залишається тільки Маріанська западина в західній частині Тихого океану, яка теж остаточно міліє за 11 тисяч метрів нижче рівня моря.

Як зазначає О’Донохью, ця модель «висушеної» Землі дає нам уявлення про те, як виглядав світ наших давніх предків. Тим часом сьогоднішнє глобальне потепління, навпаки, тільки провокує підвищення рівня Світового океану через танення льодовиків і прогрівання моря. Внаслідок цього нас можу очікувати не тільки екстремальні явища в прибережних районах і мільйони кліматичних біженців, але і зникнення все більшої кількості островів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button