Екологія

Зимовий дощ у Гренландії веде до швидкої втрати льоду

Гренландія втрачає лід з лякаючою швидкістю через зміни клімату – близько 270 мільярдів тонн льоду кожен рік.

Це дослідження було проведене дослідниками з Інституту Землі при Колумбійському університеті, центру Геомар по дослідженню океану в Німеччині та Інституту океанографії ім. Скріппса.

Результати показують, що дощ відповідає за 70 відсотків втрати льоду в Гренландії, дощ взимку, рідкісне явище, яке стає все менш рідкісним, робить крижаний щит більш вразливим для танення в теплі місяці.

Дослідники зібрали і проаналізували дані з 20 автоматизованих метеорологічних станцій, розташованих по всьому крижаному покрову, а також супутникові знімки, датовані 1979-2012 роками, щоб визначити причину танення в конкретних районах. Дослідники змогли визначити 300 подій, в яких дощ викликав танення.

Танення від дощу подвоїлася влітку і потроїлася за зимовий період. Дощ створює небезпечний контур зворотного зв’язку, де дощ вбирається у сніг і вивільняє більше тепла і енергії. Деякі талі води стікають в океан, але дослідники також бачили картину, коли тала вода знову замерзала і перетворювала в темну поверхню, яка поглинає світло масу льоду, яка не відбиває тепло сонця так само ефективно, як сніг.

Постійний цикл повторного заморожування робить лід здатним легше знову танути, і вдруге виробляти більше води і танення.

“Якщо взимку йде дощ, то це робить лід більш вразливим влітку”, – сказав співавтор дослідження Марко Тедеско. “Ми починаємо розуміти, що потрібно дивитися на всі пори року.”

По мірі зміни клімату і підвищення температури дослідники кажуть, що зимові опади будуть ставати все більш поширеними і продовжують руйнувати крижаний покрив Гренландії.

“Лід повинен набирати масу взимку, коли йде сніг, але дедалі більша частина приросту маси від опадів втрачається в результаті танення”, – сказала Марілена Олтманс, провідний автор дослідження.

Наявність більш чіткого уявлення про рушійні фактори, що лежать в основі втрати Гренландією льоду, має вирішальне значення для точного прогнозування майбутнього підвищення рівня моря, і це дослідження могло б допомогти в розробці майбутніх моделей клімату та розробці інформаційної політики в області пом’якшення наслідків зміни клімату.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button