Всесвіт

Відходи космонавтів у ракетне паливо

В осяжному майбутньому NASA планує запускати в космос ракети, що працюють на смітті. Дослідники, які співпрацюють з агентством, розповіли про перспективну місячну базу по переробці відходів від життєдіяльності людини. За їх словами, виробленого на Місяці палива вистачить, щоб повернутися назад на Землю.

28-11-14-foto-550x309-1

Зараз відходи діяльності космонавтів зберігаються в контейнерах, а потім відправляються назад на Землю в транспортних вантажних кораблях, які згорають в атмосфері нашої планети. Так уже склалося, що це сміття ніяк не переробляється.

У 2006 році NASA почало виношувати плани з будівництва на Місяці населеної бази. Агентство планує реалізувати задумане в період з 2019 по 2024.

[ads2] Для майбутніх довгострокових місій було б недоцільно повертати накопичені відходи на Землю. Ховати їх на поверхні Місяця теж не варіант. Більш-менш раціональну ідею, як пише видання Daily Mail, запропонували фахівці Університету Флориди.

Вчені спробували з’ясувати, скільки метану можна отримати з харчових відходів, використаного пакувального матеріалу та відходів життєдіяльності людини. Запропонована ними ідея полягає в тому, щоб зрозуміти, чи можна провести достатньо палива, щоб запустити в космос ракету без запасів на зворотну дорогу. В якості ракетного палива дослідники розглядали метан. Агентство, в свою чергу, забезпечувало вчених необхідним для досліджень матеріалом – сміттям.

Читайте також: Північна Корея заявила, що їх космонавт приземлився на Сонці

Розрахунки показали, що з відходів, утворених від діяльності космонавтів за тиждень, можна отримувати 290 літрів метану в день з розрахунку на екіпаж. Використовувана тут технологія передбачає видалення органічних забруднювачів анаеробними мікроорганізмами. Цей процес супроводжується виділенням біогазу – суміші метану і вуглекислого газу.

28-11-14-foto-550x449-2

На Землі таке паливо можна використовувати для обігріву будинків або виробництва електрики. З відходів також можна отримувати непитну воду з її подальшим перетворенням в кисень. Вуглекислий газ і водень попутно можна перетворювати на метан і воду.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Advances in Space Research.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button