Технології

Графен витримує зіткнення з кулею краще сталі і кевлара (відео)

Властивості графена продовжують радувати фізиків новими рекордами. Вчені з США в ході балістичного тесту з’ясували, що багатошаровий графен може бути ідеальним матеріалом для бронежилета, оскільки здатний успішніше, ніж сталь і кевлар, витримати зіткнення з кулею.

Графен витримує зіткнення з кулею краще сталі і кевлара (відео)

Нагадаємо, що графен – це одноатомний шар вуглецю, що володіє надзвичайними властивостями, зокрема рекордною міцністю і теплопровідністю. Графен вперше був синтезований Костянтином Новоселовим і Андрієм Геймом в 2004 році, а в 2010 році обидва вчених розділили за це відкриття Нобелівську премію з фізики.

[ads2] Дослідники з Університету Райса провели експеримент, в якому влаштували своєрідне мікрострільбище. Через те, що спосіб промислового виробництва листів графена ще не розроблений, ученим довелося використовувати вкрай малі по своєму діаметру зразки матеріалу, а стріляли в них скляною кулею мікророзміру.

В якості пороху використовували частинки золота, а в якості нагріву – лазер. В результаті куля вистрілювала зі швидкістю 10800 км / год.

Це приблизно третина від швидкості звичайної кулі. Може здатися, що умови тестування занадто «м’які», проте рівно в тих же самих умовах учені колись перевіряли ударостійкість сталі і кевлара.

Читайте також: Графеновий канат виявився легше і міцніше мідного дроту

У ході експерименту з’ясувалося, що графен міцніше сталі більш ніж в 11 разів, а кевлара, який використовується в сучасних бронежилетах, – удвічі.

При зіткненні з кулею листи графена (використовувалися різні конфігурації – до 100 аркушів, складених разом) поглинали її кінетичну енергію витягуванням в протилежну напрямку пострілу сторону. Рівномірне (вірніше, ізотропне) розташування атомів у кристалічній решітці графену дозволяло цю енергію розподілити по суттєвій площі листів, що звело пошкодження лише до появи крихітних тріщин навколо точки удару.

Відео перегляньте за посиланням нижче.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button