Всесвіт

Космічні польоти викликають збій в імунній системі людини

Результати двох досліджень NASA, нещодавно опублікованих в журналі Journal of Interferon & Cytokine Research, говорять про те, що космічні польоти можуть викликати тимчасові зміни в імунній системі членів екіпажу, які перебувають тривалий час на борту Міжнародної Космічної Станції.

foto_cikavosti_03.09.2014-015_resized

Дані, отримані на ранній стадії одного з експериментів, показали, що розподіл імунних клітин в крові членів екіпажу під час польоту залишалося відносно незмінним. Однак, при цьому вони виявили, що деякі функції клітин були значно знижені, в той час як клітинна активність іншого виду, навпаки, підвищувалася.

Тобто, в певному сенсі, в імунній системі членів екіпажу відбувався збій. Якщо активність клітин пригнічується імунна система не адекватно реагує на загрози, що може призвести до асимптоматичної течії вірусів. Якщо ж активність підвищена імунна система стає занадто чутливою, що може призвести до розвитку алергічних реакцій і постійним висипкам, про що так само доповідали деякі з членів екіпажу.

Читайте також: У космосі доведеться їсти тарганів і личинок

В рамках іншого дослідження вчені проводили аналіз плазми крові, вимірюючи концентрацію цитокінів – білків, які регулюють імунну систему. Дослідження показало, що, дійсно, концентрація цитокінів у крові змінюється, і це посилюється протягом довготривалих польотів. Завдяки цьому, вчені зрозуміли, в яких саме областях імунної системи міг відбуватися збій.  При цьому, вчені поки не визначили точно, підвищують ці зміни імунної системи ризик захворювань під час космічних польотів. Необхідні подальші дослідження, щоб точно оцінити ці ризики.

Автори досліджень підкреслюють, що по завершенні роботи, космічним агентствам необхідно буде приймати рішення про заходи захисту екіпажу. Можливо, це буде додатковий захист від радіації, які-небудь зміни раціону космонавтів, ліки і добавки, або ж щось ще.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button