Людина

Відкрито фермент, що збільшує тривалість життя

Питання збільшення тривалості життя на сьогодні займає одне з головних місць в сучасній медицині. В ході різних досліджень вдалося домогтися достатніх успіхів у сфері продовження життя мушок дрозофіл, у гризунів, тварин і мікроорганізмів, але проблема в тому, що на людину ні один з безлічі способів не спрацьовує. Однак, як пише видання Eurekalert, група дослідників з Великобританії і Нідерландів змогла знайти універсальний фермент, який може продовжити життя. Причому він присутній у всіх живих організмів.

«Чарівний» фермент носить назву РНК-полімераза-III (Pol III). Згідно з результатами, отриманими в ході досліджень, тривалість життя дріжджових клітин, мух і круглих черв’яків збільшилася в середньому на 10% навіть при незначному зниженні активності Pol III і в організмі дорослих особин. При цьому раніше вважалося, що фермент РНК-полімераза-III не робить ніякого впливу на швидкість старіння організму.

В процесі досліджень експерти з’ясували, що незалежно від методу інгібування ферменту (а способи використовувалися різноманітні — мутагенез шляхом ін’єкції, РНК-інтерференція та інші методи редагування ферментативної активності) результат був позитивним у всіх живих організмів. Також вдалося з’ясувати, що фермент Pol III мають не лише нижчі форми життя, але і ссавці. Причому у ссавців він також знаходиться в активному стані, тому зниження його активності теж може сприяти збільшенню тривалості життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button