Всесвіт

Відкрито новий тип наднових: це комбінація зірки-мерця і її компаньйона

Вчені виявили спалах від злиття мертвої зірки і її компаньйона: в результаті вийшла наднова, яка не відноситься ні до одного з відомих астрономам типів.

Автори нової роботи припустили, що незвичайний вибух в 500 млн світлових років від нас був викликаний злиттям нейтронної зірки або чорної діри з сусідньою великою, ще живою зіркою.

Зірка в кінці свого життя вибухає і перетворюється на наднову, в такому випадку є два сценарії:

Перший – якщо це масивна зірка, то після вибуху вона перетворюється в чорну діру або нейтронну зірку.
Другий – якщо це невелика зірка, то вона стає білим карликом, а потім може довгий час перетягувати речовину від близької сусідньої зірки.

Іноді в парі масивних зірок одна вибухає надновою, перетворюючись на нейтронну зірку або чорну діру, в такому випадку вона може залишитися на орбіті у сусідки та поступово зближуватися з нею, увійшовши в її верхні оболонки.

Після цього друга зірка починає викидати масу матерії, утворюючи цілу хмару. У міру наближення між об’єктами відбувається вибух. Астрономи вперше спостерігали його завдяки групі радіотелескопів VLA.

Автори нової роботи побачили яскравий спалах VT J121001 + 4959647 ще в 2017 році, а ще раніше в 2014. Ця подія, на думку дослідників, – зародження рідкісної наднової нового типу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button