Здоров'я

Відмовитися від шкідливих звичок варто до 50-ти років

Вистачить переживати за нездоровий спосіб життя: від негативних наслідків куріння і неправильного харчування можна позбутися, якщо відмовитися від шкідливих звичок до 50. Нове дослідження показало, що відмова від шкідливих звичок після 30-40 років, правильне харчування і фізичне навантаження допомагають взяти під контроль або звести нанівець розвиток ішемічної хвороби серця, повідомляє Daily Mail.

«Якщо в молодості ви придбали пару шкідливих звичок, ще не все втрачено. Ви як і раніше можете внести корективи, і це позитивно позначиться на вашому серці», — стверджує керівник дослідження Бонні Спрінг, професор превентивної медицини з Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету в Чикаго.

foto_cikavosti_24.07.2014-05Висновки вчених базуються на даних проекту CARDIA (Coronary Artery Risk Development in Young Adults), в якому брали участь 5 тис. осіб. Дослідники вивчали спосіб життя учасників у віці від 18 до 30 і перевіряли їх на атеросклероз, кальцифікацію і потовщення коронарних артерій. Через 20 років було проведено повторне дослідження.

Читайте також: Які хороші звички приносять шкоду, а які — користь?

На початку експерименту менше 10% його учасників повідомили, що ведуть повністю здоровий спосіб життя (не мають зайвої ваги, займаються спортом, не палять, правильно харчуються і не зловживають алкоголем). Після 20 років близько 25% набули як мінімум одну здорову звичку, йдеться в статті.

Дослідження виявило, що перехід до більш здорового способу життя супроводжувався скороченням шансів виявити кальцифікації судин і зниженням товщини інтима-медіа — основних маркерів серцево-судинних захворювань.

Дослідження допомагає розвінчати два укорінених міфу, каже професор Спрінг: «Перший — що змінити поведінку пацієнтів практично неможливо. Ми виявили, що 25% дорослих самостійно змінюють спосіб життя в кращу сторону.
Суть другої помилки в тому, що шкода була нанесена в зрілому віці і вже занадто пізно вносити в життя корисні зміни, щоб знизити ризик розвитку ішемічної хвороби. Абсолютно очевидно, що це не так».

Кнопка «Наверх»
Закрыть