Здоров'я

Відраза до павуків і змій є ознакою здоров’я

Якщо таргани, павуки, щури і змії приводять вас в жах, це зовсім не означає, що ви слабак. За словами вчених, така реакція є показником хорошого здоров’я.

0e36041e336ebbfe54686ce18603ce28

Фахівці з Університету Британської Колумбії пояснюють, що страх перед подібними гадами пов’язаний з механізмом, званим поведінковою імунною системою. Він активізується шляхом оцінки небажаних об’єктів за допомогою зору, слуху, дотику і нюху, і змушує нас реагувати на загрози і уникати їх перш, ніж вони вступлять в контакт з нашими органами. Цей спосіб допомагає захистити нас від поганого здоров’я і також може надати унікальну можливість розуміння всіх видів поведінки, від нашого вибору партнерів до голосування.

Основною перевагою поведінкової імунної системи є її простота. Вона працює в тандемі з нашою звичайною імунною системою, яка бореться з хворобами і сприяє швидкому загоєнню пошкоджень. Але у звичайної імунної системи є свої недоліки. Зокрема, вона використовує тактику атаки загроз, що викликає запалення і лихоманку, що може бути виснажливим, принаймні, в короткостроковій перспективі. Також вона використовує величезну кількість енергії, у той час як поведінкова імунна система не вимагає таких витрат.

Читайте також: 

У дослідженні 25 чоловіків вчені виявили, що боротьба з м’якими інфекціями дихальних шляхів збільшує потребу в енергії на 14%. Поведінкова імунна система активізується за рахунок хімічних речовин у мозку, включаючи гормон серотонін. Ці хімічні речовини змушують нас відчувати огиду до якого-небудь об’єкту.

«Відраза є фундаментальною частиною людської природи, це голос наших предків», – говорить лікар Вал Кертіс. За словами експертів, механізм відрази сприяє зміцненню здоров’ю і є індикатором гарного самопочуття.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button