Технології

Відразу дві компанії створили бетон, який ловитиме СО2 з атмосфери

Організатори конкурсу з розробки технологій уловлювання парникових газів, оголосили двох переможців. Обидва вони займаються створенням бетону для уловлювання CO2.

Image by Free-Photos from Pixabay

Переможці конкурсу XPRIZE придумали технологію створення бетону, який уловлює вуглекислий газ. Він утримує його в собі, щоб знизити концентрацію цієї речовини в атмосфері. Варто відзначити, що на виробництво цементу – головного інгредієнта бетону – припадає близько 7% світових викидів парникових газів. Про це заявив Марціус Екставур, віце-президент організації XPRIZE – ініціатора конкурсу – по клімату і енергетиці.

Два головні переможці – компанії – CarbonBuilt і CarbonCure Technologies. Вони розділять між собою $ 15 доларів і витратять їх на вдосконалення і масштабування своєї технології виробництва бетону, який вловлює вуглекислий газ. Решту $ 5 мільйонів розділили між собою 10 інших фіналістів.

Компанія CarbonCure Technologies, придумала технологію, при якій вуглекислий газ додається в воду, що використовується для промивання цементовозів і змішувачів на цементному заводі. У підсумку виходить суміш, з якої виходить більш міцний бетон. Розташована в Лос-Анджелесі CarbonBuilt використовувала вуглекислий газ для затвердіння бетону. Цей процес допоміг виділяти менше парникових газів в порівнянні з традиційною методикою виробництва цементу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button