Технології

З найбільшого літака в світі запустять гіперзвукові пристрої під час польоту (фото+відео)

Компанія Stratolaunch провела випробувальний політ найбільшого лайнера, який зможе запускати гіперзвукові транспортні засоби з крила під час польоту.

Аерокосмічна компанія Stratolaunch працює над створенням літаючого авіаносця. Інженери хочуть розробити систему запуску гіперзвукових літаків невеликого розміру безпосередньо з крила масивного літака-носія Roc. 28 жовтня компанія провела перші успішні випробування системи.

Літак Roc. Зображення: Stratolaunch

Літак Roc – найбільший у світі. Він складається з двох об’єднаних корпусів, а загальний розмах його крил становить 117 м. Для самого авіалайнера минулий політ став вже восьмим, але це було перше випробування спільного польоту з іншим апаратом.

Тестовий політ Stratolaunch

Компанія Stratolaunch ще в 2020 році представила транспортний засіб Talon-a, який може бути прикріплений до центрального пілону крила літака. Інженери компанії хочуть, щоб масивний авіалайнер піднімався в повітря і на висоті 10 км випускав Talon-a, який може рухатися зі швидкістю, що перевищує 5 махів, і самостійно сідати на Землю.

Під час випробувань в кінці жовтня, авіалайнер піднявся в небо над пустелею з гіперзвуковими пристроєм, інтегрованим в центр крила. Політ тривав близько п’яти годин і досяг висоти 7 км. Представники компанії відзначають, що випробування будуть продовжені, в тому числі до кінця року запланований політ з посадкою над Тихим океаном, а вже в 2023 році компанія планує вивести апарат на ринок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments