Земля

Вчені рекомендують міняти подушку кожні півроку, щоб уникнути проблем зі здоров’ям

Нове дослідження, проведене американськими дослідниками, показало, що подушки можуть завдати шкоди здоров’ю
людини, якщо їх не міняти кожні шість місяців.

У багатьох людей є улюблена подушка, яка, як їм здається, покращує якість їхнього сну, допомагаючи відчувати себе з ранку бадьорими і відпочившими. Однак, як стверджують експерти, улюблена подушка може стати причиною цілого ряду проблем. Через подушки, якій більше шести місяців, можуть розвинутися акне і алергія, заявляють дослідники.

foto_cikavosti_08.09.2014-06_resized

Вся справа в тому, що у старих подушках можуть накопичуватися бруд, жир, кліщі і мертва шкіра.

Лікар Роберт Оексман з Північної Кароліни, який займається вивченням сну, висловив, що у людей, які сплять на старих подушках, може розвинутися акне через те, що вони лежать обличчям на брудові і мертвих клітинах шкіри. Науково-дослідний центр, в якому працює Оексман, співпрацює з інженерами і вченими з метою створення більш якісних продуктів і поліпшення якості сну, допомагаючи їм вибрати правильні матраци і подушки.

Пилові кліщі, які живуть в подушках, можуть спровокувати виникнення астми та викликати алергічні реакції, говорить доктор Марк Нейстром, алерголог та імунолог з Асоціації алергії і астми Канзас-Сіті. З 20% людей, які страждають від алергії, у двох третин алергія саме на пилових кліщів, які живуть в килимах і постільних приладдях.

Він пояснив, що якщо алергічна реакція на пил у людини набагато сильніше вранці і вночі, виною їх страждань, швидше за все, є подушка, тому що білок, який викликає реакцію на кліщів, знаходиться не в повітрі.

Лікар Оексман пропонує регулярно прати постіль і добре її просушувати в якості додаткової міри безпеки.

При купівлі нової подушки Нейстром радить шукати ту, яка буде заповнювати простір між головою і плечима, коли людина лягає.

Люди, які сплять на животі або спині, повинні вибирати більш тонкі подушки, у той час ті хто спить на боці краще віддати перевагу подушкам товстішим, щоб забезпечити необхідну підтримку, стверджує він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button