Наука

Виявилося, що увага і концентрація не пов’язані з силою волі

Хоча це дослідження є попередніми, воно важливе для розуміння того, як мозок допомагає людині розставляти пріоритети для різних завдань. Дослідження опубліковано в журналі Neuron.

Image by stockking on Freepik

Нейробіологи з Медичної школи Перельмана при Пенсільванському університеті виявили, що саме нейрони в передній частині мозку допомагають людині зосередитися на виконанні необхідного завдання, незалежно від того, наскільки привабливі короткострокові відволікаючі фактори.

«Розуміючи, як мозок обробляє винагороджуючі стимули, ми зможемо зрозуміти причини різних когнітивних і психіатричних розладів, включаючи розлад дефіциту уваги, шизофренію і обсесивно-компульсивний розлад», — розповів Біджан Песаран, професор нейрохірургії в Penn Medicine і старший автор дослідження

Аналізуючи тваринні моделі, вчені виявили, що набір нейронів в бічній префронтальній корі — області мозку, яка відповідає за мотивацію і винагороду — загоряється, щоб зосередитися на основному завданню і блокувати інші відволікаючі стимули.

Ця скоординована нейронова активність, мабуть, є ключовим механізмом (а не сила волі), яка дозволяє людям і великим ссавцями (включаючи багатьох приматів) налаштовувати «фоновий шум» для виконання важливих завдань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button