Наука

Нова маска від ковида може визначити вірус в повітрі поруч з людиною

Вчені створили високочутливу маску, яка здатна виявити поширення респіраторного вірусу протягом 10 хвилин, якщо патогени є в навколишньому людину повітрі.

Woman Wearing and Holding Protective Medical Mask Фото від esthermoreno

Вчені-інженери з Шанхайського Університету Тунцзі, Китай, створили нову лицьову маску, яка дозволяє визначати патогени респіраторних вірусів (коронавірус, грип та інші) навколо свого носія. Ці патогени, що викликають COVID-19 і H1N1, поширюються через дрібні краплі, що виділяються інфікованими людьми під час розмови, кашлю і чхання, і надовго затримуються в повітрі.

“Попереднє дослідження показало, що носіння маски для обличчя може знизити ризик поширення та зараження. Тому ми вирішили створити маску, яка зможе виявляти присутність вірусу в повітрі і попереджати власника», — говорить Інь Фенг, головний автор дослідження і вчений з Шанхайського Університету Тунцзі.

Фенг та його колеги протестували маску в закритій камері, розпилюючи вірусні білки навколо. За словами Фенга, датчик реагував всього на 0,3 мікролітра рідини, що від 70 до 560 разів менше, ніж обсяг рідини, що виділяється при одному чханні, і набагато менше, ніж обсяг, що виділяється при кашлі або розмові.

“Наша маска буде дуже добре працювати в приміщеннях з поганою вентиляцією, наприклад, в ліфтах, де високий ризик зараження», — говорить Фенг.
Він додає, що в майбутньому розробка виявиться корисною при появі нових респіраторних вірусів, оскільки можна буде легко оновити дизайн датчика для виявлення інших патогенів.

“Нині лікарі в значній мірі покладаються на свій досвід в діагностиці та лікуванні захворювань. Але з більш багатими даними, зібраними портативними пристроями, діагностика та лікування можуть стати більш точними», — підсумовує Фенг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments