Земля

У Польщі нанесли на карту 6 тисяч воронок від бомб часів Другої світової

У Польщі залишилися шрами від тисяч бомб, скинутих на країну під час Другої світової війни. Тепер дослідники нанесли на карту і вперше проаналізували глибоко порізаний ландшафт, виявивши близько 6000 воронок від бомб діаметром від 5 до 15 метрів.

Antiquity Publications Ltd / Courtesy of Maria Fajer

Згідно Live Science, дослідники з Сілезького університету в Польщі використовували технологію LIDAR для складання карти району міста Кендзежін-Козле, який раніше був частиною Німеччини. В кінці Другої світової війни на цей район скинули бомби літаки союзників.

За останні 75 років кратери буквально «сплелися» з природою, перетворившись в водойми і будинком для диких тварин. У деяких областях на один гектар (10 тисяч квадратних метрів) припадає до 30 воронок.

Нацистська Німеччина контролювала цей регіон і використовувала його для промислового виробництва палива. За словами дослідників, це був найбільший подібний об’єкт у всьому Третьому рейху.

«За останнє десятиліття дослідники звернули особливу увагу на роль аналізу зображень LIDAR і інших методів виявлення в вивченні колишніх полів битв, особливо тих, які зараз покриті густою рослинністю»,пишуть дослідники.

Antiquity Publications Ltd / Maria Fajer

LIDAR («виявлення і визначення дальності за допомогою світла») – технологія отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти, яка використовує лазерні імпульси. Система посилає світло і використовує його відображення для формування тривимірної карти навколишнього простору.

Дослідники відзначають, що воронки від бомб стали частиною природи. Вони перетворилися у водойми і місця проживання і притулків багатьох видів рептилій, земноводних і комах. Вчені планують провести подальші дослідження, щоб з’ясувати подальшу екологічну роль кратерів в лісових екосистемах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button