Земля

Виявлений найдавніший родич всіх рослин і дерев

Міжнародна група вчених виявила в Китаї залишки найдавніших зелених водоростей на Землі. За даними дослідників, викопні мікроводорості Proterocladus antiquus жили на нашій планеті близько 1 млрд років тому. Раніше вважалося, що вони зародилися близько 800 млн років тому. На думку дослідників, цей вид є далеким родичем всіх рослин і дерев.

Викопні зелені мікроводорості © Virginia Tech

Вчені з Політехнічного університету Вірджинії (США) і Нанкінського інституту геології і палеонтології (Китай) виявили і досліджували останки найдавніших зелених водоростей на нашій планеті — Proterocladus antiquus. Про це повідомляє видання Nature Ecology & Evolution.

Знахідка була виявлена поблизу міста Далянь на півночі Китаю. Викопні водорості Proterocladus antiquus фахівці знайшли в скелі на місці стародавнього океану. Вони ледь помітні неозброєним оком, їх довжина всього 2 мм.

«Наше дослідження показує, що зелені морські водорості виникли як мінімум 1 млрд років тому», — зазначив один з авторів дослідження, професор Сяо Шухай.

Раніше вважалося, що ці водорості зародилися близько 800 млн років тому.

На думку вченого, всі дерева і трави на нашій планеті розвинулися з таких зелених морських мікроводоростей.

 

«Ці скам’янілості — родичі прабатьків усіх сучасних вищих (наземних. — ред.) рослин», — додав учений.

На думку дослідників, Proterocladus antiquus «вийшли з води на сушу» близько 450 млн років тому після тривалої еволюції.

«Нові виявлені скам’янілості свідчать про те, що зелені морські водорості були важливою складовою біосфери океану задовго до того, як похідні від них вищі рослини вийшли з води і підкорили сушу», — заявив професор Шухай.

Дослідники нагадують, що зелені водорості — фотосинтетичні рослини, які забезпечують весь біологічний баланс планети, виробляють органічний вуглець і кисень, забезпечують їжу для ссавців і риб.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть