Наука

Виявлено багатоклітинний предок тварин віком мільярд років

Незвичайні мікрофосілії, знайдені в древніх породах шотландського високогір’я, зберегли сліди ранніх багатоклітинних предків тварин та інших голозойних організмів.

Знімок мікрофосілії під мікроскопом / © Paul Strother

У горах Шотландії вчені виявили мікрофосілії, які зберегли багатоклітинних предків тварин віком близько мільярда років. « Походження складної багатоклітинності і походження тварин вважаються одними з найбільш важливих подій в історії життя на Землі,сказав керівник групи дослідників професор Шеффілдського університету Чарльз Веллман (Charles Wellman). – І наша знахідка проливає світло на обидва ». Про неї вчені пишуть в статті, опублікованій в журналі Current Biology.

Веллман і його колеги вивчали фосфорні лінзи торідонскої групи. Ці породи, поширені на шотландському нагір’ї, зберегли зразки осадових відкладень, які накопичувалися в древніх неглибоких водоймах. У деяких зразках вчені помітили відбитки клітинних скупчень, що включають клітини двох різних типів. Також були виявлені аналогічні скупчення, близьких розмірів і форми, але складаються лише з клітин одного типу.

Це дозволило вченим говорити про виявлення стародавніх найпростіших – одного з ранніх багатоклітинних організмів, предків тварин та інших голозоїв (Holozoa), які на той час уже відокремилися від рослин і грибів. Істота отримала назву Bicellum brasieri. Вчені вважають, що вона ще не була повноцінним багатоклітинним, являючи собою порівняно «вільне» об’єднання, які могло включати то один, то два типи клітин – в залежності від умов і фази життєвого циклу.

«Знахідка дозволяє припустити, – продовжує професор Веллман, – що еволюція багатоклітинних тварин почалася більше мільярда років тому, швидше за все в прісних водоймах, ніж в океані».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button