Всесвіт

Виявлено дві екзопланети, що не обертаються навколо зірок

Польські астрономи відкрили дві нові екзопланети в Чумацькому Шляху. В цілому це чудова новина, однак ці планети сильно відрізняються від інших: вони не обертаються навколо зірки. Замість цього два тіла безцільно дрейфують в холодній і мертвій космічній порожнечі.

Блукаючі планети важче зареєструвати, ніж ті, що обертаються навколо зірок. Найчастіше планету відкривають, коли вона проходить по диску зірки з точки зору спостерігача — це називається транзитним методом. У цьому ж випадку такої можливості немає.

Для виявлення двох нових мандрівників астрономи з Варшавського університету скористалися технікою гравітаційного мікролінзування. Їхнє дослідження, опубліковане в базі препринтів arXiv.org описує, як за допомогою цієї техніки вони змогли знайти точки, в яких світло від далеких зірок деформувалося і спотворювалося гравітаційним полем планети, що потрапила на шлях цього світла.

Оскільки у науковців є лише непрямі дані про ці дві планети, вони не можуть з точністю сказати, наскільки вони великі. В залежності від того, наскільки далеко вони розташовані від Землі, одна з планет може мати від двох до 20 мас Юпітера, а інша може бути від 2,3 до 23 разів більше Землі.

Астрономи, які виявили ці дві планети, не хочуть виключати можливість того, що вони можуть бути заселені. Однак без зірки поблизу, яка давала б їм тепло і світло, це малоймовірно.

Дослідники припустили, що таких планет може бути більше, ніж зірок у Галактиці, а в найближчому майбутньому — в міру вдосконалювання технологій і технік спостереження — ми будемо знаходити все більше і більше таких об’єктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button