Наука

Виявлено механізм в метаболізмі, який блокує виробництво жирів після їжі

Нове дослідження проливає світло на раніше невідомий механізм, за допомогою якого гормон, що виробляється в кишечнику, ефективно відключає процеси виробництва жиру в організмі.

Photo by Unsplash

Організм людини буває дуже примхливим. Навіть якщо ви правильно харчуєтеся, йому обов’язково може щось не сподобатися. Для того, щоб розуміти, в чому криється причина невдоволення, вченим необхідно знати базові метаболічні процеси

Після прийому їжі в нашому організмі запускаються серйозні метаболічні процеси. Один з найбільш важливих називається ліпогенеза, коли печінка перетворює їжу в жири для запасу енергії. Цей процес стимулюється інсуліном, гормоном, виділеним підшлунковою залозою. Цей ланцюжок був дуже добре вивчений, проте дотепер точно невідомо, що відбувається через кілька годин після їжі, коли печінка помітно скорочує свою активність.

Раніше вважалося, що ліпогенез сповільнюється, оскільки стимули інсуліну зменшуються. Нове дослідження припускає, що цей процес пригнічується не зниженням рівня інсуліну, а гормоном, який виробляється в кишечнику.

Вчені виявили, що кишковий гормон під назвою FGF19 (або FGF15 / 19) виробляється протягом декількох годин після їжі і пригнічує активність генів в печінці, пов’язану з ліпогенезою. «Цей гормон спеціально пригнічує ліпогенез в печінці», – пояснює Джонсук Кім Кемпер, провідний автор роботи. «Наприклад, якщо ви з’їсте трохи печива, організм почне виділяти інсулін, який сприяє ліпогенезу. Якщо ліпогенез не буде знижено пізніше, коли організм перейде в стан голодування, надлишок жиру буде накопичуватися в печінці, тому й потрібен гормон FGF19, який гальмує вироблення жиру ».

У новому дослідженні також вивчалася активність FGF15 / 19 у людей з неалкогольною жировою хворобою печінки (НЖХП) і в огрядних мишей. В обох випадках дослідники виявили значні порушення в механізмі гальмування ліпогенеза FGF15 / 19. Вчені підкреслюють, що розуміння цього процесу може відкрити нові шляхи лікування НЖХП та інших метаболічних порушень. Дослідження може мати наслідки і для виявлення інших захворювань, таких як діабет або деякі види раку, для яких ожиріння є фактором ризику.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button