Наука

Предок SARS-CoV-2 почав заражати людей ще за півроку до першого спалаху в Китаї

Еволюціоністи під керівництвом професора Національного університету Тайваню Вана Хун’і з’ясували, що коронавірус міг почати заражати людей за пів року до спалаху в Ухані.

Автори нової роботи вивчили, як поширювався коронавірус нового типу не тільки серед людей, а й тварин. Відразу після спалаху в Китаї він здійснив ще один міжвидовий перехід і почав заражати норок на фермах в Данії, Польщі, Канаді та ряді інших країн.

Автори зробили висновок, що швидкість еволюції вірусу різко збільшилася після його потрапляння в популяції норок. В результаті SARS-CoV-2 придбав кілька унікальних мутацій, які дозволили йому краще пристосуватися до зараження ще одного виду ссавців.

Відштовхуючись від цієї інформації, автори спробували оцінити, на скільки швидко предок SARS-CoV-2 міг перейти від поширення серед кажанів або інших диких тварин до людини.

Щоб отримати точний проміжок часу, автори проаналізували, як швидко накопичувалися мутації в геномі тих зразків коронавірусу, які були виділені з організмів норок і працюють на фермах. Дослідники підрахували час, який повинен був пройти між появою перших штамів SARS-CoV-2, здатних заражати людину, і появою вірусу в Ухані.

Далі вони порівняли, на скільки розрізнялися ранні варіації збудника COVID-19 і його передбачуваного предка, вірусу кажанів RaTG13. В результаті вони прийшли до висновку, що вірус з’явився в Китаї за шість місяців до першого масового спалаху.

“SARS-CoV-2 вже пережив адаптивний природний відбір у людській популяції. Це говорить про те, що предок збудника COVID-19 циркулював серед людей як мінімум протягом шести місяців до того, як були зафіксовані перші зараження в Ухані” – текст дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button