Екологія

Виявлена загадкова причина кліматичної катастрофи

Вчені Університету Редінга (Великобританія) виявили загадкове явище, яке може сприяти глобальному потеплінню. Дослідники виявили великі частинки пилу з пустелі Сахара, які невідомим чином опинилися в Карибському морі. Вони були в 50 разів більше частинок, які ще можуть бути перенесені глобальними вітрами.

Фахівці збирали пил з пустелі в спеціальні уловлювачі, розташовані на океанічних буях, і підводні пастки в п’яти місцях Атлантичного океану з 2013 по 2016 роки. Раніше вважалося, що максимальний розмір частинок, здатних переноситися з повітряними потоками, становить 0,01-0,02 міліметра в діаметрі. Проте вчені виявили частинки діаметром 0,45 міліметра.

За словами дослідників, їх відкриття вказує на те, що існує атмосферний процес або їх поєднання, які дозволяють великим часткам утриматися в повітрі. Можливо, що в цьому відіграє роль заряд, який накопичується на пилові, і дія електростатичних сил. Однак сама наявність таких частинок в повітрі повинна значно впливати на формування хмар, а також цикли вуглецю. Відповідно, кліматичні моделі, що використовуються для передбачення зміни клімату, повинні бути переглянуті.

Крім того, великі частинки повинні видалятися з атмосфери з краплями дощу. Потрапляючи в океан, вони швидше тонуть, доставляючи поживні речовини на глибину, де впливають на зростання водоростей і харчові ланцюжки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button