Всесвіт

Подивіться на комету, яку повільно розриває на частини Сонце

Міжнародна команда вчених виявила комету, яка повільно руйнується при кожному наближенні до Сонця. Тепер вона знаходиться на межі руйнування — об’єкт під назвою 323P/SOHO перетворюється в хмару космічного сміття.

Дослідники спостерігають за важкодоступною кометою 323P / SOHO, використовуючи наземні та космічні пристрої. Об’єкт відкрили більше 20 років тому, в 1999 році, але спостерігати за ним постійно складно через близькість до Сонця. В ході останніх досліджень вчені виявили, що Сонце повільно розриває комету на шматки.

Астрономи вважають, що зараз з кометою відбувається той же процес, що і з астероїдами головного поясу або короткоперіодичними кометами, які були притягнуті до Сонця під гравітаційним впливом планет-гігантів або в результаті зіткнень. Термін їх існування рідко перевищує 10 млн років. Їм не тільки доводиться стикатися з гравітаційною силою Сонця, але і часто перетинати шляхи планет.

Дослідники відзначили, що в результаті спостережень за Сонцем космічний апарат виявив 4 000 комет. Більшість з них – тіла, які розташовані дуже близько до Сонця. Астрономи вважають, що це шматки набагато більшої комети, яка розпалася на частини. При цьому вчені помітили, що дрібні комети можуть повністю випаруватися при одному зближенні з Сонцем, в той час, як великі комети можуть пережити багато таких зближень.

Орбітальний період 323P / SOHO становить трохи більше чотирьох років. У 2020 році спостереження показали, що комета не має ніяких особливостей при наближенні до зірки. Але в останні кілька зближень у комети з’явився довгий і вузький хвіст, який говорить про розпад тіла і появі хмари космічного сміття.

Зараз 323P / SOHO знаходиться на межі руйнування. Дослідники ідентифікували два фрагменти діаметром 20 м, що відлетіли від комети в березні 2021 року. Вони також виявили, що комета втратила від 0,1 до 10% маси свого ядра.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button