Технології

Використання кавової гущі для біорозкладного пластику

Ми все більше і більше чуємо про екологічно чисту біорозкладну пластмасу, виготовлену з целюлозних нановолокон. Хоча ці волокна зазвичай збирають з деревних відходів, нові дослідження показують, що їх можна отримати з використаної кавової гущі.

Использование кофейной гущи для биоразлагаемого пластика

Целюлоза є найбільш поширеним органічним з’єднанням на Землі. Серед інших місць вона зустрічається в клітинних стінках рослин – це те, що дозволяє листкам і стеблам рослин бути такими ж міцними, як і вони.

Перспективи кавової гущі

Кавова гуща – це досить великий ресурс: за оцінками Міжнародної організації кави, щорічно у світі виробляється понад 6 млн. тонн кавової гущі. Частина її компостується, в той час як інша частина може коли-небудь використовуватися для виробництва матеріалів, утримуючих вуглець, біопалива або дорожніх матеріалів. При цьому, принаймні, на цей час велика частина кавової гущі як і раніше викидається на звалища.

Професор Ідзуру Кавамура (Izuru Kawamura) і вчені з Національного університету Йокогами, вирішили з’ясувати, чи можна замість цього використовувати відходи як джерело целюлозних нановолокон. Кавова гуща, безумовно, показала себе багатообіцяючою, оскільки приблизно половина її ваги і обсягу складається з целюлози.

Использование кофейной гущи для биоразлагаемого пластика

Дослідники використовували раніше розроблений процес, відомий як каталітичне окислення, в якому каталізатор використовувався для окислення стінок клітин подрібнених бобів. При аналізі отриманих нановолокон целюлози було встановлено, що вони мають бажану однорідну структуру. Вони також добре інтегрувалися з полівініловим спиртом, який є полімером, що використовуються у виробництві біодеградуючих пластмас – і вчені вже мають уявлення про те, яким може бути один з перших каво-пластикових продуктів.

“Зараз все більше й більше ресторанів і кафе забороняють використовувати одноразові соломинки”, – говорить Кавамура. “Дотримуючись цього руху, ми прагнемо зробити з відпрацьованої кавової гущі прозору кавову чашку і соломинку з добавкою, що складається з нановолокон целюлози”. 

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments