Технології

Надзвукову транспортну систему Hyperloop зроблять безкоштовною

47056a7d30f4ee8e8829d8e99e7dbe72Hyperloop — високошвидкісний трубопровідний трек для перевезення пасажирів, придуманий Елоном Маском, перевозитиме пасажирів безкоштовно. З такою заявою виступив керівник проекту Дірк Альборн (Dirk Ahlborn), слова якого наводить видання Wired UK. Перший випробувальний шлях Hyperloop (вісім кілометрів) топ-менеджер збирається побудувати в Каліфорнії вже в 2017 році.

Бізнес-модель проекту така ж, як у багатьох мобільних ігор, поширюють по моделі free to play: доступ до самої гри безкоштовний, однак можна заплатити за отримання додаткових переваг. Аналогічно, квитки на Hyperloop очікується зробити недорогими в години пік і безкоштовними в інший час доби.

Таке рішення не занадто витратно, так як, за словами Альборна, система працює на відновлюваних джерелах енергії і за фактом буде генерувати більше енергії, ніж потрібно для її функціонування.

Для кращої реалізації проекту менеджери вибрали модель екстремального краудсорсингу — так званий краудстормінг (пошук пропозицій в середовищі споживачів продукту). У практичній реалізації ідеї Hyperloop вже беруть участь більше десяти тисяч людей (які генерують ідеї і пропонують рішення практичних проблем), а також понад 350 великих фірм з 21 країни світу.

На цьому тижні Альборн уклав контракт з власниками землі в Квей-Веллі (екологічне місто в Каліфорнії, будівництво якого зупинилося через економічну кризу) і запланував на 2016 рік створення восьмикілометрового випробувального шляхи для обкатки технології Hyperloop. За маршрутом із швидкістю, близькою до швидкості звуку, буде ходити кілька пасажирських капсул.

«Наступний етап — експлуатація цього шляху, і швидкість тут далеко не найголовніше. Ми будемо оптимізувати всі системи посадки пасажирів, рух капсул. Тільки після успішної обкатки почнемо будувати перший трек ціною кілька мільярдів доларів», — заявив Альборн.

Передбачається, що пасажири будуть прибувати на самокерованій машині або таксі з попутником на місцеву станцію Hyperloop, а звідти — на основні зупинки у Лос-Анджелесі або Сан-Франциско.

Після США наступні треки Hyperloop Альборн збирається будувати в Африці і на Близькому Сході і тільки потім — в Європі.

Hyperloop, про задум якої Маск вперше заговорив у серпні 2013 року, являє собою систему труб, по якій переміщуються капсули з пасажирами. Це гібрид вакуумного поїзда і магліва. В її рамках пропонується досягти середньої швидкості поїзда до 1130 кілометрів на годину, різко знизивши опір повітря і одночасно відмовившись від магнітів. Поїзд у Hyperloop повинен рухатися по герметичній трубі, тиск в якій дорівнює одній тисячній атмосферного.

Очікується, що швидкісна транспортна система зв’яже Лос-Анджелес і Сан-Франциско, вона дозволить долати цю відстань всього за 35 хвилин. За оцінками Маска, для будівництва треку довжиною 400 миль потрібно близько 10 мільярдів доларів.


Натхнення: www.nanonewsnet.ru

Кнопка «Наверх»