Ґаджети

Використання смартфона може привести до болю в щелепі

Згідно з новим дослідженням, люди, які не можуть обмежити свого часу в соціальних мережах і мобільних додатках, можуть мати проблеми з … зубами! До такими висновків дійшли вчені з Ізраїлю.

Image by Jan Va?ek from Pixabay

Дослідники з Тель-Авівського університету порівняли поведінку людей, що використовують звичайні смартфони, з тими, хто користується кошерними телефонами (спеціальні пристрої для ортодоксальних іудеїв). У таких пристроях зазвичай немає програм з текстовим набором, його не оснащено фото- і відеокамерою і аудіоплеєром.

Вчені виявили, що ті, у кого був звичайний смартфон часто мали проблеми зі сном. 20% людей з досліджуваної групи могли прокидатися ночами. Також автори роботи виявили незвичайну звичку у користувачів мобільних додатків: вони часто скрегочуть зубами протягом всього дня. Близько 25% власників традиційних смартфонів мали таку особливість, і тільки у 6% користувачів кошерних телефонів була помічена така звичка. 29% з групи зі звичайними смартфонами повідомили про біль в щелепі, про аналогічний стан повідомили тільки 14% користувачів кошерних пристроїв.

Автори роботи вважають, що це відбувається через те, що у людей, які постійно сидять в мобільних додатках, розвивається страх пропустити щось. «Це створює цикл зростаючої залежності від мобільних телефонів, що призводить до почуття стресу і тривоги, а також до відчуття, що хтось може написати щось в соціальних мережах, а ви пропустите це і не будете в курсі», – сказав Фрідман Рубін в інтерв’ю Times of Israel. «Телефони дійсно викликають у багатьох людей стрес, і ми бачимо фізичні прояви цього».

Дослідники відзначають, що вони не проти смартфонів або соціальних мереж, але рекомендують людям обмежувати їх використання, адже була виявлена «чітка закономірність, яка показує, що чим більше ви використовуєте свій смартфон, тим більша ймовірність того, що ви будете страждати від болю в щелепі, скреготати зубами і прокидатися вночі».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button