Ґаджети

Використання гаджетів для підлітків не шкідливіше споживання картоплі та молока

Користування гаджетами підлітками займає 0,4% відмінностей у показниках психічного здоров’я молодих людей: майже стільки ж, скільки займає вживання молока і картоплі. Про це заявили вчені з Великобританії.

Использование гаджетов для подростков не вреднее потребления картофеля и молока

Нерідко в проблемах психічного самопочуття підлітків дорослі звинувачують гаджети, вірніше їх використання. У певних дослідницьких роботах зазначено, постійне проведення часу в соцмережах пов’язано з синдромом брак уваги і гіперактивності. Інші вчені заявляють, що ніякого зв’язку між підвищеною агресією і жорстокими онлайн-іграми бути не може.

Розібратися більш кардинально з проблемою і знайти відповіді на питання вирішили психологи з Оксфордського університету. Вони застосували ряд великих датасетів з інформацією і підлітків, що з’явилися на початку 2000-х у Штатах і Об’єднаному королівстві. Як показник психічного здоров’я використовувалися дані про психічні самопочуття хлопців, рівні самотності і тому подібного.

У підсумку наукові співробітники Оксфорда знайшли статистично значущу негативну кореляцію між психікою і застосуванням гаджетів, але при цьому вона виявилася дуже незначною. Цей епізод пояснює всього 0,4% відмінностей у психічному стані молодих людей: приблизно такий же вплив на даний показник у вживання продуктів типу молока і картоплі, а також носіння окулярів. Насправді найбільш негативним чином на психіку підлітків впливали бійки, буллінг, куріння цигарок та наркотиків. Поміж позитивних моментів виявилися поїдання овочів і фруктів, хороший сон і регулярний сніданок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button