Здоров'я

Використання контактних лінз загрожує сліпотою

Британські вчені з університету Ліверпуля і Королівського госпіталю Ліверпуля з’ясували, чому використання контактних лінз загрожує користувачам сліпотою.

kontaktni_linzy

За відомості Національної служби охорони здоров’я Великобританії, щорічно тисячі британців страждають від бактеріальної інфекції, що викликає мікробний кератит (запалення і виразка рогівки ока), який загрожує зниженням або повною втратою зору. Особливо схильні до цього захворювання користувачі контактних лінз, а їх у Великобританії налічується більше трьох мільйонів чоловік, відзначає кореспондент видання Daily Mail.

Нещодавно вчені з університету Ліверпуля і Королівського госпіталю Ліверпуля з’ясували, чому використання контактних лінз загрожує сліпотою. Як показали результати нового дослідження, причина полягає в розчині, який використовується для дезінфекції, очищення від відкладень і зберігання лінз.

Читайте також: Компьютер в окулярах від Google

Учені протестували різні штами одного із збудників кератиту – синьогнійної палички (Pseudomonas aeruginosa) – на здатність до виживання в звичайному розчині для лінз. Вони також провели аналіз з використанням дев’яти клінічних штамів, взятих із зразків пацієнтів британської лікарні, які використовуються виробниками контактних лінз з метою тестування продукції.

Результати дослідження показали, що більшість клінічних штамів були вбиті протягом 10 хвилин після занурення лінз в дезінфікуючу рідину. Проте один штам синьогнійної палички (P. aeruginosa 39016), що викликає найбільш важку форму кератиту, виявився стійкий до впливу розчину – він зберігав життєздатність протягом чотирьох годин.

Проаналізувавши отримані дані, вчені закликали виробників використовувати цей штам під час тестування продукції.

“Мікробний кератит може призвести до тяжких наслідків, аж до сліпоти. Тому виробники повинні захистити споживачів шляхом поліпшення дезінфікуючих властивостей розчинів для лінз”, – підкреслив професор Крейг Уінстенлі (Craig Winstanley).

Дослідники додали, що вони планують перевірити стійкість інших штамів до впливу дезінфікуючих рідин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button