Здоров'я

Чому фастфуд небезпечний для нервової системи людини

Посмакував гамбургер – нашкодив своєму мозку. Такий взаємозв’язок встановили вчені з Нью-Йоркського психіатричного інституту. Дослідники виявили, що багата цукром і насиченими жирами дієта призводить до пошкодження структури мозку, і визначили, які саме патології нервової системи викликає їжа з ресторанів швидкого харчування. Виявилося, що ситні сандвічі і картопелька фрі руйнують нервові тканини і запускають запальні процеси.

fasfud_500

Саме дослідження було проведено при використанні магнітно-резонансної томографії (МРТ). Вчені сканували головний мозок у людей нормальної статури і у тих, хто страждає ожирінням в результаті неправильного харчування. У підсумку томографія показала певні порушення у огрядних пацієнтів.

Читайте також: Фастфуд ускладнює розумові процеси

Зокрема, у них спостерігалася підвищена концентрація білка фібриногену, що свідчило про негативні процеси, що протікають у нервовій системі, оскільки вміст фібриногену підвищується при виникненні гострих запальних захворювань і відмирання тканин. Крім того, був зафіксований надлишок води в мигдалевидному тілі (область мозку, що має форму мигдалини і розташована всередині скроневої частки), а це називається доказом пошкодження нервових тканин.

До речі, передбачається, що ненормальне функціонування мигдалини пов’язано з такими станами, як неспокій, аутизм, депресія, посттравматичний шок і фобії. На кафедрі вищої нервової діяльності біологічного факультету МДУ розповідають, що поразка мигдальної частки призводить до емоційних розладів – наприклад, людина починає погано розрізняти вираз сердитості на обличчі співрозмовника.

Також американські вчені зафіксували скорочення мозку у тих, хто зловживає фастфудом. Зокрема, вони з’ясували, що у таких людей відбулося зменшення орбітофронтальної кори. На думку психіатрів, зміни відбуваються в тих областях мозку, які відповідають не тільки за апетит, але і за ухвалення рішення в цілому. Людина стає більш схильною до скоєння небезпечних діянь і втрати самоконтролю.

Читайте також: Вчені розповіли, які продукти руйнують психіку людини

Завідувач кафедри вищої нервової діяльності біофаку МДУ професор Валерій Шульговскій підтвердив РБК daily, що на томограмах видно, як у людей з патологічним ожирінням дійсно певні медіатори та області мозку змінені.
«Оскільки цей стан супроводжується погіршенням самопочуття людини, то вчені роблять висновок, що це пов’язано з патологією, яка приносить з собою обжерливість. Це велика проблема, і справа навіть не стільки в їжі, скільки в спеціальних добавках. Булочки у фастфуді такі, що їх відкушуєш і вони відразу тануть у роті через додавання в них харчових розпушувачів. Крім того, в їжі присутні барвники, ароматизатори. Ми погано знаємо, як вони діють, і часом вони можуть проявити себе як отрути: якщо їх споживати постійно, то ефект буде непоправимим. Вони можуть впливати на структури мозку, в яких серед усього іншого будуть відбуватися такі процеси, як набряки», – попереджає вчений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button