Земля

До чого можуть призвести сонячні спалахи?

Катастрофічні наслідки відключення електроенергії, викликаного електромагнітним імпульсом (ЕМІ), можна запобігти, але експерти попереджають, що цивільне населення як і раніше не готове. Пітер Вінсент Прай, виконавчий директор Цільової групи з національної безпеки і директор Форуму ядерної стратегії США, заявив, що існують технології для уникнення катастрофи від електромагнітних імпульсів, і модернізація національної електромережі є фінансово виправданою.

spalahy_soncia_600

“Проблема полягає не в технології, – сказав Прай. – Ми знаємо, як захиститися від катастрофи. Гроші тут ні при чому, це коштує не так вже багато. Проблема в політиці. Вона, як завжди, стає на шляху”. За його словами, чим краще опрацьований офіційний план, тим нижче виходить передбачувана вартість.

“Комісія з електромагнітним імпульсам від Конгресу оцінила, що якщо скласти розумний план, то можна захистити цілу країну приблизно за 2 мільярди доларів”, – повідомив Прай. – Приблизно стільки ми щороку віддаємо в якості іноземної допомоги Пакистану”.

Читайте також: Колапс індустріальної цивілізації – неминучий

У перші кілька хвилин після ЕМІ помре майже півмільйона людей. Даний найгірший сценарій, який припустив Вільям Р. Форсчен в 2011 році, стане результатом ЕМІ в електричній мережі, чи буде це стихійне лихо або ядерна ракета, що вибухнула у верхніх шарах атмосфери Землі. Електромагнітний імпульс – це вибух електромагнітної енергії, досить сильний, щоб відключити або навіть знищити найближчі електронні пристрої.

Сценарій наче з голівудського фільму, але американські військові готували свої електронні системи до подібної події з часів холодної війни. Захисні заходи, що вживаються для зміцнення об’єктів від ядерного нападу, також в деяких випадках здатні допомогти в захисті від ЕМІ. Що стосується громадянського миру, то тут зовсім інша ситуація.

Як раніше повідомлялося, Штати працюють над заповненням законодавчого та нормативного пробілу, залишеного Конгресом, а приватні компанії займаються розробкою технологій, які забезпечили б захист від ЕМІ. У 2011 році державні комунальні службовці визнали необхідність інвестицій в устаткування, яке могло б захистити енергосистему, але експерти продовжують попереджати, що часу для дій залишилося мало.

spalahy_soncia02_550

Основна увага протягом останніх кількох років була приділена кібербезпеці суспільства. Досвідчені комп’ютерні хакери, що працюють в таємниці і, швидше за все, спонсоровані національними державами, можуть викрасти документи, гроші і навіть потенційно захопити літаки.

Читайте також: В найближчі десятиліття життя на Землі різко погіршиться

На каналі National Geographic у фільмі American Blackout (Американське відключення) досліджувалися катастрофічні наслідки для суспільства кібератак на електромережу. Прем’єра фільму відбулася в жовтні 2013 року в Національному географічному музеї у Вашингтоні, округ Колумбія, в присутності групи експертів з національної безпеки з розвідслужб США.

Кібератаки проти електромережі можливі. Stuxnet, комп’ютерний вірус, розроблений Сполученими Штатами та Ізраїлем, щоб блокувати іранську ядерну програму зі збагачення урану, показав, що такі напади не тільки можливі, вони реально можуть бути здійснені. Комп’ютерні віруси – це програми, призначені для атаки конкретних осіб. Але навіть комп’ютери потребують електрику, в іншому випадку вони є не більш ніж дорогими марними речами.

Електрика – це джерело життєвої сили сучасного світу. Харчова промисловість, транспорт, медичне обладнання та системи зв’язку – все це повинно функціонувати. Електроімпульсні атаки від ядерної ракети, запущеної в такій країні, як Північна Корея, паралізували би цілі регіони .

На відміну від національних держав, які можна стримувати за допомогою дипломатії і сили, Всесвіт діє за своїми власними законами. Електромагнітний імпульс від надпотужного сонячного спалаху буде вести себе подібно імпульсу, породженому ядерною ракетою, що вибухнула у верхніх шарах атмосфери Землі.

Сонячні спалахи є вибухами на поверхні Сонця; корональні викиди маси, супроводжуючі електромагнітні імпульси сонячних спалахів, можуть порушити космічну погоду в околицях Землі і вплинути на сигнали зв’язку, що проходять через верхні шари атмосфери.

За останні 155 років досить потужні корональні викиди неодноразово порушували електричні системи на Землі. Один з найбільших зареєстрованих сонячних спалахів стався в 1859 році. Корональний викид маси під назвою Керрінгтонська подія пошкодив телеграфні лінії в Європі і Північній Америці і освітив вечірнє небо.

Сонячні спалахи послужили причиною відключення електроенергії в Квебеку в 1989 році, яке тривало більше дев’яти годин, також були пошкоджені системи в Нью-Джерсі. У 2013 році відбулася сонячна буря, яка викликала відключення, оцінене, як четверте по тяжкості в історії.

Читайте також: Чи може людська цивілізація існувати вічно?

Вчені оцінили сонячну бурю в грудні 2006 року як найпотужнішу, і чиновники уряду США повідомили, що ця подія порушило супутниковий зв’язок та GPS- сигнали приблизно на 10 хвилин, а також вивело з ладу супутник, який відобразив хроніку бурі.

У спільному дослідженні, опублікованому в 2013 році вченими з Lloyd’s of London і Атмосферних та екологічних досліджень, було встановлено, що подібна подія сьогодні обійдеться світовій економіці в 2,3 трильйона доларів. Ризик ще одного сонячного спалаху, подібного Керрінгтонському, досягне очікуваного максимуму на початку 2015 року. Влітку 2012 року наша планета дивом уникла потужнішого, ніж Керрінгтонська подія, сонячного спалаху, який в 35 разів перевищує розміри Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button