Фото

Використання соломи – інновація в еко-будівництві

Ніщо не стоїть на місці. Все розвивається, тому все більш очевидною стає потреба у нових ефективних методах будівництва. Дизайнери й архітектори постійно шукають нові матеріали і конструкції, які можуть допомогти їм побудувати екологічно чисті та енергозберігаючі будинку. Використання соломи – ще одна інновація в будівництві еко-будинків.

Маленький екобудинок на півдні Фінляндії

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (3)

Прекрасний затишний котедж у Фінляндії. Невелика споруда в грубому стилі, освітлене свічками – відмінне місце для літнього відпочинку. Звичайно, будинок може здатися незвичайним і не дуже просторим, але для відпочинку – це якраз те, що потрібно. Він був побудований з використанням таких природних матеріалів як пісок, камінь, дерево, солома та інших. Стіни всередині будинку відштукатурені.

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (2)

Оскільки місця всередині будинку мало, то в котеджі було зроблено спеціальне вікно в стелі. Це прекрасне доповнення, яке дозволяє власникові будинку милуватися небом, зірками і місяцем, спостерігати за тим, як краплі дощу падають на скло. Спочатку дах будинку не відрізнявся нічим особливим – купа картону і брезент. Вікно в стелі було встановлено в останній момент. Після цього були відштукатурені стіни і дороблено все інше. Це не зовсім досконале творіння, але це ідеальне місце для того, щоб провести кілька літніх днів далеко від міської суєти.

Будинок для хоббітів всього за ? 3000

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (4)

Коли мова заходить про мініатюрні будинки, в будівництві яких використовувалася солома, то неможливо не згадати про будинки для хоббітів. Такий будинок – ідеальний приклад екологічно чистих будівель і незвичайного дизайну. Господар будинку, починаючи його будівництво, не ставив собі за мету створення екологічно чистого будинку або будинку для хоббітів. Але, як виявилося, його будинок став яскравим прикладом втілення цих стилів і тенденцій.

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (5)

Будинок був побудований на схилі пагорба, в нього надзвичайно оригінальний дизайн. Причина, по якій його власник зважився на будівництво будинку, полягає в тому, що він просто не хотів виплачувати величезні іпотечні кредити на великий будинок. Вирішення цієї проблеми виявилося чудовим і надихаючим.

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (1)

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (6)

У господаря будинку Mr. Dales немає професійного архітектурної або дизайнерської освіти, але його проект просто вражає проявленою майстерністю! Ретельно обміркувавши свою ідею і склавши плани будівлі, він почав збирати відходи деревини та інших матеріалів з ??усього району. Чотири місяці по тому будинок був побудований.

Приголомшливі каркасні будинки від ModCell

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (7)

Коли мова заходить про будинок із соломи, то перше, що спадає на думку, це маленьке житло в грубому сільському стилі, хатина, але вже ніяк не розкішний чудовий будинок. Каркасний будинок побудований британською компанією ModCell. Це інноваційний підхід до традиційного будівництва з використанням соломи. Будинок сучасний і дуже просторий, не кажучи вже про те, що виглядає він дуже привабливо.

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (8)

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (9)

Крім того, це ще й енергозберігаючий будинок. Компанія використовує солом’яні тюки в якості збірних панелей. Результатом такої технології є міцний, стійкий будинок з відмінною ізоляцією. Панелі та стінові системи будуються з використанням PEFC деревини ( PEFC – сертифікат, що підтверджує не піратське походження деревини), а потім їх наповнюють соломою. Такі панелі відрізняються повітряпроникністю і стійкістю до цвілі. Такому будинку бракує басейну. Адже в сучасному світі це вже не розкіш, а, швидше, потреба для підтримання фізичної форми. Єдина проблема – це консервація басейну на зиму. Хоча зимові покртиття від чудово вирішать цю проблему.

Будинок відпочинку з солом’яних блоків від Carol Atkinson

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (10)

Це перший у Великобританії будинок відпочинку, зроблений з солом’яних блоків. Будинок під назвою The Straw Bale Cabin розташований в Йоркширі. Стійкий і екологічно чистий будинок, в будівництві якого використовувалися місцеві матеріали і солома. Будинок оснащений міні вітровою турбіною, яка виробляє енергію для будинку. Крім того, в ньому також є сонячні панелі та багато інших екологічно чистих пристосувань. Солом’яні блоки забезпечують будинку хорошу ізоляцію. Виготовлені з солом’яних блоків стіни, відштукатурені з обох сторін. Завдяки цьому вони стають вогнетривкими, герметичними і стійкими до різних паразитів.

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (11)

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (12)

Будиночок дуже привабливий і в даний час доступний в оренду для всіх тих, хто бажає спокійно відпочити в тихій обстановці. Незважаючи на те, що зовні він виглядає досить просто, насправді складна конструкція.

Стійкі і енергозберігаючі будинки з солом’яних блоків

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (13)

Використання соломи - інновація в еко-будівництві (14)

Коли технологія будівництва будинків з використанням солом’яних блоків тільки з’явилася, ніхто й уявити не міг, що вона стане настільки популярною. Адже створювалася вона для простих конструкцій і тимчасових хатин. Свою популярність технологія завоювала завдяки низькій вартості і значній економії енергії. Багато дизайнерів почали визнавати переваги цих будинків і створили кілька приголомшливих проектів. Одним із них є проект створення стійкого, доступного і ефективного житла від компанії Greenweaver, Inc, DCAT і One World Design.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Ну и новость! В Украине испокон веков строили избы ( хаты) из самана- блоков из высушенной смеси глины, соломы, воды и кизяка. И кровля тоже была из специально уложенной соломы или очерета(камыша).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button