Здоров'я

Сидячий спосіб життя – смерть від зупинки серця

Сидячий спосіб життя збільшує ризик зупинки серця для чоловіків, причому навіть для тих, які регулярно тренуються. Такі результати нового дослідження, опублікованого у виданні Circulation: Heart Failure.

Ризик зупинки серця нижчий, якщо більше тренуватися, і менше сидіти

Запобігання зупинки серця, як встановили дослідники, вимагає поведінкового підходу з двох частин: високих рівнів фізичної активності і низьких рівнів сидячого способу життя. Дослідження вперше проаналізувало зв’язок між ризиком зупинки серця і часом, що витрачається на сидіння, зазначила провідний дослідник Дебора Ром Янг.

«Бути активним і менше сидіти – в цьому вся суть», заявила Янг.

Всього в дослідженні аналізувався стан 84170 чоловіків різних рас у віці 45-69 років без історії проблем зі серцем. Рівень фізичної активності підраховувався на основі енергетичних витрат організму. Рівень сидіння вимірювався годинами. Через майже 8 років після початку дослідження було зроблено декілька висновків:

  • Чоловіки з низьким рівнем фізичної активності на 52 % більш імовірно постраждають від зупинки серця, ніж чоловіки з високим рівнем фізичної активності, навіть з урахуванням різниці в часі сидіння.
  • Чоловіки, які поза роботою 5 і більше годин на добу проводять сидячи, постраждають від зупинки серця на 34 % вірогідніше, ніж чоловіки, які сидять після роботи не більше двох годин на день, незалежно від тривалості тренувань.
  • Ризик зупинки серця більш ніж подвоюється для чоловіків, які сидять мінімум 5 годин на день і мало тренуються, в порівнянні з тими, хто дуже активний фізично і сидить не більше двох годин на день поза роботою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button