Здоров'я

Як не заробити сепсис

У повсякденному житті замість сепсису кажуть “зараження крові”, але використання терміна для лікарів і інших фахівців ніхто не скасовував. Якщо сказати про сепсис коротко, то можна зрозуміти — це попадання в кров інфекції, імунітет не може справлятися з її атаками або ж, навпаки, занадто завзято намагається захистити організм людини, виділяючи в кров шкідливі хімічні речовини. Але результат у кожному з випадків не особливо райдужний. Або інфекція починає поширюватися по тілу, або хімічні речовини швидко розносяться по організму і починають провокувати сильне запалення. Відразу ж збільшується згортання крові, а життєво важливі органи і тканини не можуть отримати потрібний їм кисень і речовини для підтримання нормального стану. У людини може розвинутися септичний шок, поступово відмовити органи, а пізніше статися зупинка серця.

У вигляді причини може виступати інфекція з паразитами, вірусами і навіть грибами. Важливою ланкою для побудови її плану з захоплення тіла є суворе проникнення в організм і відмова імунітету боротися за здоров’я. До зараження крові може призвести навіть звичний грип або пневмонія — захворювання, що зустрічаються дуже часто, але переносяться складно і болісно. Але найчастішим способом для отримання сепсису є відкрита рана або звичайних задирок біля необробленого нігтя. Навіть невелику і свіжу ранку можна назвати інфікованою, навколо знаходиться дуже багато мікробів, здатних негативно впливати на її загоєння. Якщо у людини добре працює імунітет, не варто боятися подряпин чи ран — він відразу почне боротися і не дасть поширитися заразі. Але при випадку появи гною в рані, слід звертатися до лікаря і не робити подальших дій. В інших випадках можна спробувати запобігти появі зараження крові.

Ознаками і симптомами сепсису є стан ранки: вона починає хворіти і опухати, навколо утворюється червоний або злегка синій круг — так починає поширюватися інфекція. До того ж стан здоров’я так само починає поступово погіршуватися: може піднятися висока температура, початися озноб або запаморочення. При сильному погіршенню не варто зволікати, треба викликати допомогу і відправитися в лікарню для подальшого обстеження.

Для захисту від сепсису потрібно намагатися працювати над імунітетом і давати йому можливість ставати сильним. Для цього існує безліч ліків або народних способів, так само на його стан прямо впливає на якість сну і режим дня. Не варто ігнорувати ранні підйоми і ранні засипання. При отриманні ранки відразу слід знезаразити її. Для цього потрібно використовувати спирт або спеціальну рідину. Якщо постійно виконувати дане правило, то мікроби зрозуміють, що їх середовище перекрите і їм зараз ніде розмножуватися. Так само не варто забувати стежити за станом травматизму і при появі занепокоєння вирушати до лікаря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button