Здоров'я

Куріння веде до руйнування мозку

Нове дослідження канадських учених вкотре довело шкоду куріння. Згідно свіжим даними, згубна звичка викликає зменшення важливої частини мозку, що призводить до його пошкодження.

19-02-15-foto-600x375-1

В експерименті взяли участь більше 500 осіб, серед яких були курці, що кинули і ніколи не палили. Середній вік випробовуваних склав 73 роки.

Сканування мозку показало, що у тих, хто палить, і у тих, хто кинув, зменшена кора головного мозку в порівнянні з тими, хто ніколи не брав в руки сигарету. Саме ця частина мозку відповідає за пам’ять, мову і сприйняття.

Дослідники також виявили, що відмова від куріння веде до часткового відновлення кори головного мозку, однак процеси, за які відповідає цей відділ, сповільнюються і виконуються не в повному обсязі. У завзятих курців, які все ж кинули згубну звичку понад 25 років тому, виснаження кори сильніше в порівнянні з тими, хто ніколи не курив.

Читайте також: Стало відомо, чому деяким людям складно кинути палити

«Курці повинні знати про те, що сигарети прискорюють виснаження кори головного мозку, що, в свою чергу, веде до проблем з пам’яттю і мисленням. Зменшення кори зберігається багато років навіть після того, як людина кинула палити », – пояснив автор дослідження доктор Шериф Карама, асистент професора психіатрії університету Макґі в Монреалі.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Molecular Psychiatry.

Натхнення: medkrug.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button