Поради

Лікування виразки дванадцятипалої кишки

Виразка дванадцятипалої кишки характеризується утворенням на слизовій оболонці дефектів і є прогресуючим захворюванням. В основному хворого не турбують симптоми захворювання до чергової стадії загострення, яка частіше припадає на міжсезоння. Лікування виразки дванадцятипалої кишки є комплексним, його призначає лікар після відповідного обстеження.

Лікування виразки дванадцятипалої кишки

Лікування виразки дванадцятипалої кишки

Від чого залежить лікування виразки?

Для початку пацієнту призначають обстеження, в ході якого лікар оглядає з допомогою ендоскопа слизову дванадцятипалої кишки, а також шлунка. Результатом обстеження може стати призначення лікувальної терапії або оперативне втручання.

[ads2] Лікування виразки дванадцятипалої кишки враховує причину розвитку захворювання, наявність інших патологій органів травної системи, вираженість симптомів. При призначенні медикаментів важливо знати, чи має пацієнт індивідуальну непереносимість якого-небудь препарату.

Комплексне лікування виразки дванадцятипалої кишки

Для лікування недуги найбільшою ефективністю володіє комплексна програма, яка включає лікувальні препарати, дотримання дієти, фізіотерапію і лікувальну фізкультуру. Пацієнтам рекомендується додатковий відпочинок в санаторії.

Хворому призначаються антисекреторні препарати, які сприяють пригніченню шлункової секреції, зменшуючи агресивну дію на слизову хворого органу. Якщо у хворого виявлено Helicobacterpylori, то лікування включаються препарати, що містять вісмут, противопротозійні препарати і антибіотики. Є ще засоби прокінетики і антацидні препарати, які призначаються при печії.

Крім цього хворому доведеться переглянути свій раціон, а в період загострення переходити на сувору дієту (група дієт №1). При загостренні хворому рекомендуються фізіопроцедури. Також існує чимало народних засобів, що сприяють загоєнню виразок.

У чому користь лікувальної фізкультури?

Як не дивно, але в лікування виразки дванадцятипалої кишки може бути включена лікувальна фізкультура. Спеціальні комплекси вправ сприяють поліпшенню кровообігу в дванадцятипалій кишці, нормалізації рухової функції й секреції органу.

Часто лікувальна гімнастика призначається хворому, який певний час перебував на ліжковому режимі. Вона допомагає попередити застійні явища в шлунково-кишковому тракті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button