Технології

Виробляти водень з повітря пустель буде Aqua Aerem

Молода компанія Aqua Aerem уклала з урядом австралійського штату Північна Кароліна угоду про проведення протягом дванадцяти тижнів випробувань нової системи, яка виробляє водень, використовуючи тільки сонячну енергію і водяну пару з повітря. Інноваційна установка дозволить отримувати водневе паливо в умовах пустель, якими зайнята, наприклад, велика частина Північної території Австралії.

Енергія сонця уловлюватиметься за допомогою сонячного концентратора, оснащеного двовісною системою відстеження переміщення сонця. Така установка, за словами компанії, за паливною ефективністю поглинання сонячної енергії в два рази перевершує стандартні кремнієві сонячні панелі.

Отримана на концентраторі енергія необхідна для отримання водню шляхом електролізу води. Останню передбачається отримувати з повітря, в якому вона знаходиться у вигляді випарів. Для здійснення цього процесу буде використовуватися інноваційний пристрій, розроблене Aqua Aerem. За заявою творців, воно найбільш ефективно працює в теплому кліматі, не вимагає складного догляду і не виробляє відходів.

Анонсовані випробування спрямовані в першу чергу на тестування нової установки Aqua Aerem, оскільки технології інших процесів (отримання електрики з енергії сонця і електроліз) вже відпрацьовані.

Aqua Aerem передбачає в майбутньому встановити електролізер потужністю 15 МВт, що дозволить безпечно для навколишнього середовища отримувати близько 912 тонн водневого палива щорічно. Цього достатньо, щоб покрити приблизно половину всіх потреб Теннат-Крика в енергії.

Крім того, компанія заявляє, що її технологія підходить і для створення набагато більших систем, які забезпечать виробництво водню в кількості, достатній для експорту.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button