Технології

Вчені збільшили щільність суперконденсатора в 10 разів

Вчені збільшили щільність суперконденсатора в 10 разів. Тепер акумулятори на їх основі, які заряджаються майже миттєво, здатні зберігати достатньо енергії для живлення двигуна електромобіля. Про це йдеться в дослідженні вчених з Університетського коледжу Лондона і Китайської академії наук, опублікованому в журналі Nature Energy.

На відміну від батарей, суперконденсатори дуже швидко заряджаються — однак їх розрядка також відбувається з високою швидкістю. Річ у тім, що наявні суперконденсатори мають дуже низьку щільність енергії — приблизно 1/20 від можливостей батареї.

Однак, акумулятори з суперконденсаторами вже обмежено використовуються — наприклад, в китайському громадському транспорті. Але автобус, в який встановлено такий акумулятор, змушений заряджатися майже на кожній зупинці.

У своїй роботі дослідники запропонували новий дизайн суперконденсатора, в якому використовуються плівки з графенового ламінату з однаковою відстанню між шарами.

Робота показала, що коли пори в мембранах точно відповідають розміру іонів електроліту, щільність енергії радикально зростає — приблизно в 10 разів у порівнянні зі звичайними суперконденсаторами.

Крім того, відзначають вчені, новий матеріал має тривалий термін служби, зберігаючи 97,8% своєї енергомісткості після 5 000 циклів зарядки й розрядки. Нові суперконденсатори також дуже гнучкі — вони можуть бути зігнуті аж до 180 градусів.

Ученые увеличили плотность суперконденсатора в 10 раз

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button