Наука

Крихітний чіп відстежить вживання алкоголю

Американські інженери пропонують відстежувати вживання алкоголю (а в перспективі і інших речовин) з допомогою крихітного чіпа, розташованого в тіло з допомогою шприца.

 

Чіп-детектор алкоголю. Монета (25 центів) для масштабу.

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили компактний біосенсор, який вживлюється ін’єкцією під шкіру; прилад відстежує концентрацію етилового спирту і передає дані по бездротовому зв’язку на «розумний» годинник або інші портативні пристрої.

«Наша кінцева мета — знайти спосіб відслідковувати прийом алкоголю та інших речовин без необхідності здавати аналізи, максимально просто. Така технологія може стати в нагоді людям, що проходять через важкий процес реабілітації», — розповідає Дрю Хол, професор електротехніки в Каліфорнійському університеті.

Чіп, розроблений вченими, займає об’єм 1 кубічний міліметр. Вводити його пропонується в інтерстиціальну рідину, що омиває внутрішні органи. Головний елемент конструкції — сенсор, покритий шаром ферменту алкогольоксидази; у реакції з етанолом вона дає продукти, які змінюють електропровідність деталей сенсора; ця зміна реєструється і передається на переносний пристрій. Два додаткових сенсора вимірюють рівень кислотності і перешкоди; їх дані враховуються для коригування даних сенсора алкоголю.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments