Аналітика

Глобальний борг подолав рекордну позначку в 217 трильйонів доларів

Згідно з доповіддю Інституту міжнародних фінансів, опублікованої в минулу середу, загальний обсяг заборгованості за станом на третій квартал 2016 року в черговий раз різко зріс, збільшившись за 9 місяців на 11 трильйонів доларів, і досяг нового історичного максимуму в 217 трильйонів доларів. В результаті, до кінця 2016 року глобальний рівень заборгованості склав приблизно 325 відсотків від світового внутрішнього валового продукту (ВВП).

d8d0bcd8e007538543cd46a484d0ed19

Що стосується структури, суттєво збільшився борг ринків, у той час як випуск державних облігацій і синдикований банківський кредит в 2016 році виріс майже в три рази в порівнянні з рівнем 2015 року. І, як зазвичай буває, левова частка нової заборгованості припадала на Китай, 710 мільярдів із загальної суми нових емісій 855 мільярдів доларів, повідомляє Інститут міжнародних фінансів (ІМФ).

Приєднуючись до інших впливових організацій, Інститут міжнародних фінансів попередив, що високий рівень витрат за позиками внаслідок президентських виборів в США та інших стресів, включаючи «пригнічене зростання і все ще слабку рентабельність корпорацій, сильний долар, зростання прибутковості суверенних облігацій, підвищені витрати на хеджування і погіршення корпоративної кредитоспроможності», створює проблеми для позичальників.

Крім того, «зсув у бік більш протекціоністської політики також може вплинути на глобальні фінансові потоки, посиливши існуючі чинники уразливості», попередив ІМФ.

«Більш того, враховуючи вплив Лондонського Сіті на емісію боргових та похідних інструментів (зокрема для компаній Європи і країн, що розвиваються), тривала невизначеність щодо термінів і характеру процесу виходу Британії з Євросоюзу, може створювати додаткові ризики, включаючи зростання вартості запозичення і витрат по хеджуванню.

Однак, на даний момент, незважаючи на зростаючі процентні ставки, тенденція заборгованості залишається стійко бичачою (підвищувальний тренд або висхідний тренд), і фондові ринки турбує лише одне: коли, нарешті, індекс Dow Jones проб’є рівень 20000.

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button