Головна / Аналітика / За 140 років технології створили більше робочих місць, ніж знищили

За 140 років технології створили більше робочих місць, ніж знищили

Вивчення статистичних даних, зібраних в Англії та Уельсі починаючи з 1871 року, показало, що розвиток техніки призвів до збільшення кількості роботи для населення, а не до відмови від людської робочої сили.

В 1800-х луддити, противники промислової революції в Англії, громили ткацькі верстати — так вони протестували проти автоматизації виробництва, тому що машини, на їхню думку, позбавляли людей роботи. В наш час продавці в магазинах переживають, що їх замінять вендингові автомати, рано чи пізно водії таксі почнуть протестувати проти автомобілів з автопілотом.

Війна між людиною і машинами триває вже не перше сторіччя. Але зовсім не факт, що машини займають наші робочі місця.

Насправді технології створюють робочі місця для людини

Експерти консалтингової компанії «Делойт» вивчили дані перепису населення Англії та Уельсу, зіставивши дані про кількість робочих місць з інформацією про розвиток технологій.

Висновки виявилися вельми обнадійливими: замість того, щоб скорочувати кількість робочих місць для людей, технології їх створювали. З 1950-х років кількість працюючих в барах зросла у середньому в чотири рази, а в 21 столітті значно зросла кількість перукарів — це безпосередньо пов’язано із збільшенням швидкості роботи, що в свою чергу підвищує попит, і дає можливість найняти більше службовців.

Зменшується кількість зайнятих у сільському господарстві і переробній промисловості

Якщо врахувати результати попередніх досліджень, можна скласти більш точну картину того, що відбувається. Скорочується кількість робочих місць у сільському господарстві та в обробній промисловості, зате зростає у сферах бізнес-сервісу, забезпечення догляду, творчої та технологічної сферах.

Не потрібно буде працювати на заводах

У деяких сферах технології дійсно дуже помітно вплинули на кількість робочих місць, але навряд чи це ті професії, які людству хотілося б зберегти — наприклад, пов’язані з важкою фізичною працею.

У 1901 році в Англії й Уельсі 32,5 мільйона чоловік займалися пранням одягу. До 2011 року при населенні у 56,1 мільйона осіб у цій сфері працювало всього 35 000 чоловік. Поширення електрики і пральних машин зробило цю роботу майже непотрібною.

Кількість бухгалтерів зросла у 20 разів — завдяки зростанню доходів

Зростання доходів підвищив попит на професійні послуги. Наприклад, в перепису 1871 року зазначається, що в Англії та Уельсі налічувалося 9 832 бухгалтера, а за останні 140 років ця кількість зросла у двадцять разів — до 215 678 чоловік.

Завдяки технологіям впали ціни на техніку

Ціна на автомобілі у Великобританії за останні 25 років впала вдвічі. Завдяки цьому у людей залишається більше грошей, які можна витратити на дозвілля, а це створює новий попит і нові робочі місця, до речі, пояснюючи зростання кількості обслуговуючого персоналу в барах — в чотири рази між 1951 і 2011 роками.

Будуть затребувані професії, пов’язані з індустрією краси

Якщо падають ціни на дорогу техніку, у людей залишається більше грошей для догляду за собою. На графіку нижче — дані про кількість перукарів. У 1871 році один перукар припадав на 1793 людини. Сьогодні — один на 287 осіб.

Можливо, скоро тебе звільнять, тому що твоє робоче місце займе робот. Але ти все одно зможеш влаштуватися на роботу. Питання тільки в тому, куди саме і на яку посаду. Все залежить від твоїх навичок, тому настав час удосконалювати вже зараз. Спеціально для того, щоб допомогти тобі визначитися, ми склали список необхідних у майбутньому професій. Деяким з них вчать в Україні.

Натхнення: businessviews.com.ua