Поради

Вишивання бісером, з чого почати

Вже дуже давно з’явилася прекрасна традиція прикрашати речі бісером і з його ж допомогою створювати унікальні твори мистецтва. Спочатку існував звичай вишивати перлами. Проте з середини XVII століття умілкині для своїх творінь почали використовувати кольоровий скляний бісер, який отримав назву «стеклярус». Вишивкою з бісеру прийнято було прикрашати речі, створювати картини, портрети та ікони.

Але багатовікові традиції не забуваються, і в наш час вишивання бісером все так само залишається актуальним, незважаючи на те, що це дуже копітка і нелегка робота, що вимагає певних знань і творчого мислення. Маленькі намистинки оригінально виглядають на одязі, крім того, сьогодні дуже модно створювати різноманітні аксесуари з них.

04-06-15-foto-600x341-1

Завдяки тому що бісер досить дешевий і загальнодоступний матеріал, майстри мають практично безмежний потенціал. Багато кутюр’є з його допомогою прикрашають не тільки предмети одягу, але і дамські сумки, туфлі, гаманці та інші аксесуари. Художники також часто використовують бісер у своїх роботах, вишиваючи картини, на яких зображені краєвиди, певна символіка, квіти, звірі та багато іншого.

Багато умільців, освоївши вміння вишивати бісером, не тільки зробили цей вид мистецтва своїм хобі, а й отримали можливість реалізувати свої приховані таланти, а також заробити на цьому чималі гроші.

Основи вишивки бісером

Мистецтво вишивки бісером – мабуть, одне з найбільш кропітких і скрупульозних занять. Необхідно володіти величезним терпінням, працьовитістю, ретельністю і наполегливістю, щоб не кинути розпочату справу. Тим, хто відчуває в собі сили і бажання навчитися даному виду мистецтва, необхідно знати кілька безцінних правил:

1. Нашивати бісер обов’язково потрібно рівно, з нахилом в один бік.

2. Головний елемент орнаменту розташовують у центральній частині і виділяють обробкою.

3. Перед роботою необхідно переконатися, що весь бісер однакового розміру.

4. Полотно, на якому створюють шедевр, має бути щільно натягнуто, для цього краще скористатися п’яльцями або гобеленовою рамкою.

5. З ниток краще взяти синтетичні або скористатися волосінням.

6. Колір обраних ниток повинен відповідати колірній гамі канви.

7. Вишивати по канві обов’язково рядами.

8. Нитку для ряду необхідно брати в три рази довше ширини полотна.

9. У кожному ряду кількість бісеру повинна відповідати числу клітин в рядку схеми.

Новачкам рекомендують використовувати спеціальні набори для http://vesnyanka.com/, з їх допомогою набагато зручніше і швидше навчатися. Досвідчені майстри, як правило, обходяться без таких наборів.

Базові способи вишивки

Найпростішим видом є шов «вперед голку», де вишита лінія виглядає пунктиром, оскільки бісер розташовується на певній відстані. На початку роботи необхідно закріпити одну намистину і починати вишивати. Існує велика кількість різноманітних швів, наприклад, стебельчатого-рядковий двосторонній шов, стебельчатий шов, арочний шов, шов «вприкреп» та багато інших. Деякі з способів розберемо більш докладно.

Для закріплення першої бісеринки вибирають намистинку невеликого розміру і з допомогою одного стібка пришивають її до поверхні. Також можна почати роботу зі вставки блискітки. Щоб орнаменту додати об’єм, необхідно зробити стовпчик з 3-х намистин. Якщо необхідно домогтися хаотичного розсипу по канві, стовпчик краще зробити з бісеринок, різних за колірною гамою. Закріплювати такі намистини потрібно на дуже близькій відстані одна від одної.

Шов «уперед голку». Цей шов є найпростішим: голка виводиться на лицьову сторону тканини, потім нанизують стеклярус і проходять голкою крізь тканину поруч з бісером. Потім виводять голку назад на лицьову сторону. Щоб перевірити, чи правильно зроблена вишивка, необхідно порівняти стібки з лицьового і виворітного боків: стібки виворітного боку повинні бути коротшими.

Ще один відомий шов – рядковий. Цей шов необхідно використовувати у випадках, коли потрібно, щоб вишивка була жорсткою. При завершенні ряду обрізати нитку не потрібно, вона простягається через стеклярус, для того щоб лінії вийшли більш рівними.

Стебельчатий шов створює рівну щільну лінію. Виконувати цей шов необхідно зліва направо. Після закріплення нитки вузлом на голку необхідно нанизати дві намистини, ввести голку в тканину за другою бусинкою і вивести між бісеринками. Слідом голку необхідно протягнути через другу намистину, нанизати на голку третю бісеринку і ввести голку за нею, вивівши при цьому між другою і третьою бусинкою. Щоб вишивка була жорсткою, необхідно щільно розташовувати бісер.

Існує дуже багато прийомів рукоділля. Вишивання бісером – один з найбільш складних, але цікавих з них. Найголовніше – це запастися терпінням, тоді з освоєнням цього методу не виникне проблем. Вишивка завжди буде прекрасним хобі і принесе не тільки радість, а й естетичну красу в будинок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button