Людина

Батьки і матері по-різному розмовляють з дітьми, з’ясували вчені

Вчені з Вашингтонського університету зацікавилися особливостями мовного розвитку у дітей. Під час дослідження вони фіксували розмови батьків з маленькими дітьми протягом дня. Після цього за допомогою спеціальної комп’ютерної програми вони зіставили особливості вимови слів, які зроблені кожним з батьків під час спілкування з дитиною і дорослими людьми. Виявляється, що мами розмовляли зі своїми чадами дитячим голосом.

e3b528033d4a42bc22aee19c1f52c36e

При спілкуванні з дитиною голос жінок ставав набагато вищим. Порівнюючи особливості тембру голосу при розмові представниці слабкої статі з дитиною та дорослою людиною, вчені помітили, що його тональність частіше змінювалася під час спілкування з дитиною.

Читайте також: 

Щодо мовних особливостей спілкування дитини з батьком, вчені відзначають, що інтонація останніх зберігається без змін і не змінюється в залежності від зміни співрозмовника з дорослого на дитину і навпаки. Як стверджують вчені, цей факт не є недоліком, оскільки саме батьки дають можливість зорієнтуватися в нормальній мові.

Спілкування дитини з батьком допомагає їй навчитися сприймати будь-яку мову, а не тільки повільну і змінену мова матері. Згідно з отриманими результатами, вчені зробили висновок, що розвитку мовлення малюка сприяють як мама, так і тато.

Натхнення: www.megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button