Здоров'я

Вітаміни, які корисні восени і взимку

Не всі надають значення тому, що вживання вітамінів і добавок повинно ґрунтуватися на грамотній діагностиці, а не самоосвіті і порадах з Інтернету. Що кажуть лікарі-ендокринологи про ті вітаміни, які можуть бути найбільш корисні восени, в цей складний для організму період?

Лікарі виділяють чотири основних вітаміни, корисних в даний період.

1. Вітамін D

Вітамін D, після того, як зазнає в організмі перетворення, стає активним стероїдним гормоном, який впливає на формування структури кістки, імуномодуляцію, розвиток нервової системи, регуляцію судинного тонусу та артеріального тиску. Таким чином, якщо організм належною мірою забезпечений вітаміном D, це зменшує ризик розвитку аутоімунних захворювань. Перед тим, як почати приймати цей вітамін, і щоб прийом був доцільним, варто визначити рівень вітаміну D в організмі. Про це скаже аналіз крові на 25(OH)D.

При дефіциті вітаміну D призначаються такі препарати як вігантол, актвадерим, Баді (нативні препарати) або альфа-кальцідол, кальцітріол (активні форми вітаміну D.)

2. Омега-3

Люди, які регулярно вживають омега-3, у меншій мірі схильні до депресії. Стан людини, що страждає депресією, може почати поліпшуватися, якщо вона приймає омега-3.

Прийом омега-3 покращує якість сну, збільшує його тривалість. У пацієнтів з артритом може зменшитися ранкова скутість, біль в суглобах, а також може знизитися потреба в знеболюючому засобі і протизапальних препаратах.

3. Магній

Під час стресу (як психологічного, так і фізичного), відбувається перехід магнію в позаклітинний простір і підвищене виведення магнію з сечею. Дефіцит магнію проявляється у зниженні чутливості до стресу, збільшує ризик інсульту та аритмії, разом з тим — раптової смертності. Таким чином, нормальний рівень магнію в організмі підвищує стресостійкість та запобігає наслідкам стресу.

Для жінок дефіцит магнію небезпечний ще і з тих причин, що, наприклад, вживання гормональних контрацептивів, забезпечує, крім усього іншого, ще й підвищене виведення мікроелементів з організму. Також прийом магнію може полегшити процес ПМС, а вагітним жінкам допомогти знизити ризик передчасних пологів.

4. Цинк

Під час переохолодження витрачається багато цинку. Таким чином, потреба в цинку збільшується в шість і навіть вісім разів. Цинк необхідний імунній системі.

Прийом препаратів, що містять цинк, допомагає скоротити тривалість застуди, особливо якщо прийом припадає на момент перших симптомів розвитку вірусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button