Здоров'я

Високий тиск пояснив зв’язок між діабетом і деменцією

Дослідники знайшли можливий механізм, який може пояснити стійкий зв’язок між наявністю діабету 2 типу і розвитком деменції в літньому віці.

Pixabay

Медики давно знали про зв’язок між діабетом і деменцією, але пояснити його ніяк не могли. Нове дослідження показало, що визначальну роль у цьому зв’язку може відігравати гіпертонія.

Більш ранні дослідження показали, що у людей з діабетом ймовірність розвитку деменції в літньому віці у два рази вища, ніж у здорових людей. Як саме пов’язані ці два стани, досі залишалося неясним. Однак у вчених була підказка: крім діабету 2 типу, серед факторів ризику розвитку деменції також був і високий кров’яний тиск.

Нове дослідження, представлене на конференції Diabetes UK 2021, пропонує можливе пояснення причинно-наслідкового зв’язку між цими захворюваннями. Автори описали механізми, які можуть лежати в основі цієї часто спостережуваної асоціації між деменцією та діабетом. Для цього медики вивчили історії хвороби більш ніж 200 000 осіб з діабетом 2 типу.

Приблизно у 10% пацієнтів з когорти розвинулася деменція, тому дослідники відстежували дані за 20 років, що передували постановці діагнозу набутого недоумства у кожного випробуваного. Основна увага приділялася кардіо метаболічним факторам, включаючи зміни артеріального тиску і холестерину.

Результати дослідження показали, що у пацієнтів з діабетом, у яких розвинулася деменція, спостерігалося також вищий кров’яний тиск в середньому за 19 років до постановки діагнозу, тоді як у діабетиків без деменції не спостерігалося такої тривалої історії гіпертонії. Рівень цукру та холестерину в крові також був вищим у діабетиків з деменцією, у порівнянні з пацієнтами без когнітивних проблем.

Дослідження підкреслює важливість ретельного моніторингу діабетиків та управління кардіо метаболічними симптомами. Результати роботи також означають, що будь-яке ефективне лікування діабету може допомогти пом’якшити когнітивні порушення, пов’язані з цим захворюванням.

За матеріалами Імперського коледжу Лондона.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button