Технології

Яким наш світ стане до 2025 року?

Що нас чекає в майбутньому? Кожному хотілося б дізнатися, вірно? Людській натурі властиво мріяти про завтрашній день, затамувавши подих представляти собі події, яким ще належить статися. Зрозуміло, наше бурхливе століття принесе світу грандіозні зміни. Але які?

Штучний інтелект, міжзоряні подорожі, хто знає? Скажімо, як щодо 2025 року? Свідками яких змін ми станемо в найближче десятиліття? Аналітики з компанії Thomson Reuters – провідного постачальника аналітичної інформації для бізнесу і професіоналів, нещодавно опублікували деякі найбільш правдоподібні і інтелектуальні прогнози.

foto_cikavosti_16.07.2014-07

Ці наукові «пророцтва» були отримані шляхом ретельного аналізу наукової і патентної літератури, присвяченій виявленню найбільш значних тенденцій у науці і технології. В рамках цього аналізу, експерти компанії виділили найбільш цитовані видання і «найгарячіші» теми. Що ж, ось список з дев’яти найбільш ймовірних плодів прогресу, які можна чекати до 2025 року.

1. Різко знизиться кількість випадків старечого недоумства

По мірі збільшення середньої тривалості життя, вчені будуть проводити все більш інтенсивні дослідження, спрямовані на боротьбу з віковим зниженням когнітивних функцій. Ймовірно, будуть відкриті його механізми та способи протидії. Згідно з прогнозом компанії Thomson Reuters, у 2025 році дослідження генетичних мутацій, що ведуть до слабоумства, у комбінації з подальшим вдосконаленням методів ранньої діагностики та профілактики, призведуть до різкого зниження числа страждаючих від цього захворювання.

Читайте також: Вчені назвали вік, коли ви починаєте втрачати розум

2. Сонце стане джерелом енергії № 1

Сонячні батареї перетворюють світлове випромінювання в електричну енергію, і їх ефективність неухильно зростає протягом останніх двадцяти років. Аналітики компанії Thomson Reuters прогнозують прискорення розвитку сонячної енергетики в найближчу декаду. Прогрес буде досягнутий не тільки в області отримання енергії, але, завдяки прориву в технології батарей, – в її акумулюванні та зберіганні.

«До 2025 року сонце стане головним джерелом енергії не тільки для екологічно свідомого меншини, але й для масового споживача», – йдеться в звіті компанії.

3. Буде знайдений спосіб запобігання діабету першого типу

Нам вже відомі способи протистояння діабету другого типу, які характеризується синдромом інсулінорезистентності. При діабеті першого типу руйнуються клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін, і причина цього ще не встановлена. Однак до 2025 року ця таємниця повинна бути розкрита, передбачають аналітики Thomson Reuters.

Прогрес у генній інженерії, заснованої на використанні провідних рибонуклеїнових кислот і генних ланцюжків, що застосовуються для синтезу, буде настільки значним, що призведе до створення платформи геному людини в лабораторних умовах.

4. Буде вирішена проблема нестачі їжі

Незважаючи на зростання загальної тривоги і песимізму щодо майбутнього сільського господарства, експерти компанії Thomas Reuters прогнозують абсолютно протилежні події. Розвиток науки і технології в сфері харчування людини здобуде перемогу над сьогоднішніми «каменями спотикання», такими як зміни клімату та зростання світового населення.

«У 2025 році генетично модифіковані культури інтенсивно і безпечно вирощуватися в закритих приміщеннях при цілодобовому освітленні. При цьому буде використовуватися енергозберігаюче світлодіодне освітлювальне обладнання, що забезпечує світлове випромінювання у вузькому діапазоні довжин хвиль, яке сприяє прискоренню зростання завдяки відповідності особливостям рецепторів ДНК вирощуваної генно-модифікованої рослини».

Читайте також: Личинки комах — їжа майбутнього?

Крім того, буде збільшено стійкість культур до різних захворювань. І, нарешті, будуть виведені особливі сорти, що дають небувало високий урожай при освітленні в певному діапазоні довжин хвиль.

5. Настане ера електричних автомобілів і літаків

На сьогоднішній день електромобілі займають лише вузьку нішу ринку, а електричні літаки роблять поки тільки перші старти. До 2025 року всі зміниться докорінно.

«Автомобілі та літаки не припинять свого існування, але стануть більш «розумними», будуть забезпечуватися енергією акумуляторних батарей, долати великі відстані, а також стануть набагато легшими».

Прогрес, який досягнуто у виробництві невуглеводних джерел енергії (включаючи літій-іонні батареї), використанні оборотного зберігання водню, застосування наноматеріалів для виготовлення паливних елементів і батарей на основі технології напилення, стане основою для цієї нової реальності.

6. Весь світ буде об’єднано в єдину цифрову комунікаційну мережу

Вважаєте, що технологія і так вже занадто глибоко проникла в наше життя? Тоді ви навіть не уявляєте, до якого ступеня ви не праві. До 2025 році вся поверхня Землі, включаючи віддалені куточки африканського континенту, буде покрита мережею цифрових комунікацій. Інтернет перестане бути чимось недоступним. Він стане невід’ємним елементом людського життя. Завдяки широкому поширенню нових поколінь напівпровідників, конденсаторів на основі графен-вуглецевих нанотрубок, безбатарейних мереж обслуговування антен і 5G технологій, бездротові комунікації будуть домінувати повсюдно.

Читайте також: Через рік інтернет може стати безкоштовним і загальнодоступним

7. Пластик, яким ми його знаємо, припинить своє існування

Досягнення у виробництві біорозкладаних пластмас на основі целюлози виведуть з ужитку сучасні пластики, що виготовляються з нафтопродуктів. Целюлоза, саме та речовина, яка становить основу структури рослинної тканини, до цього часу значно дешевша і простіша у виробництві.

«Упаковка для їжі, ліків, електроніки, тканин та інших споживчих товарів в основному буде проводитися з продуктів переробки целюлози», – стверджують експерти Thomson Reuters

8. Подальше зниження побічних ефектів лікарських засобів

До 2025 року медикаментозне лікування характеризуватиметься надвисокою точністю впливу. Принцип «килимового бомбометання» у боротьбі з раковими пухлинами, таких як застосування радіації або хіміотерапії, піде в минуле. На думку експертів компанії Thomson Reuters, «основне нововведення в цій сфері буде полягати в появі нових препаратів, які не викликають ускладнень та побічних ефектів при лікуванні тих чи інших захворювань. Нові ліки будуть мати настільки вузький і точний вплив, що можна буде навіть націлити препарат на конкретний тип білка і використовувати антитіла для забезпечення надточних механізмів фармакологічної дії»

9. Карта ДНК людини буде складатися при його народженні

Такою ж звичайною справою, як перерізання пуповини, буде дослідження ДНК при народженні дитини в 2025 році. Це дозволить виявити ризики майбутніх захворювань і інших відхилень у розвитку. Що ще? Експерти пророкують, що аналізи крові швидше за все підуть в минуле, оскільки нанозонди, імплантовані в тіло пацієнта будуть збирати значно більш точну інформацію протягом більш тривалого періоду часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button